تاریخ انقضای لوازم آرایشی را جدی بگیرید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۹۳۰ بار بازدید شده

تاریخ انقضای لوازم آرایشی را جدی بگیرید
هر یک از لوازم آرایشی یک تاریخ مصرف دارند و باید در مدت زمان معینی به مصرف برسند. شاید تا به حال مجبور شده باشید، یک کرم و یا یک ریمل را که هرگز در طی سال از آن استفاده نکردید، به خاطر تمام شدن تاریخ مصرفش دور بیندازید. آیا از خودتان پرسیدید، چرا این طور است؟ چرا باید لوازم آرایشی را در مدت تعیین شده، مصرف کنید؟

همه لوازم آرایشی که ما مصرف می کنیم، حاوی مواد نگهدارنده هستند. این مواد از رشد میکروب ها و قارچ ها، در طی مدت زمانی خاص، جلوگیری می کنند. با تمام شدن تاریخ مصرف لوازم آرایشی تان، اثر و خاصیت این مواد هم از بین می رود و محل مناسبی برای رشد قارچها و میکروب به وجود می آید. در واقع تاریخ مصرف هر ماده آرایشی، مدت زمان تاثیر این مواد است. لوازم آرایشی بعد از تاریخ مصرف شان می توانند به یک ماده مضر برای پوست تبدیل شوند و عوارضی جبران ناپذیر داشته باشند. برای همین وقتی لوازم آرایشی تاریخ مصرف گذشته تان را دور می ریزید، افسوس نخورید چرا که با این کار به خودتان و پوست تان کمک می کنید. اما به غیر از تاریخ مصرف هم، موارد دیگری هم هست که نیازمند دقت شما ضمن مصرف است.
بیایید با نکات مراقبی لوازم آرایش آشنا شوید.

به شرایط و دمای نگهداری از لوازم آرایشی خود توجه کنید

شرایط مراقبت از مواد آرایشی معمولا بر روی هر کدام از آنها درج می شود. اگر می خواهید لوزام آرایشی تان را زیر نورآفتاب رها کنید و یا در معرض گرما قرار دهید، توقع نداشته باشید، که لوازم تان دچار فساد زودرس نشوند. پس حتما آنها را در جای خنک و خشک، و در دمای مناسب، نگهداری کنید. نشانه فساد زودرس تغییر رنگ بو و حالت مواد آرایشی است. این موضوع را حتما مورد توجه قرار دهید و از مصرف لوازم فاسد شده، بپرهیزید.

تاریخ انقضا لوازم آرایشی, نگهداری لوازم آرایشی

در اینجا برای شما دوستان مدت زمان مناسب  مصرفی برای بعضی از لوازم پرمصرف آرایشی بیان می کنیم:

1ـ رژلب

عمر مفید یک رژلب هم بین 12 تا 18 ماه است. مراقب باشید وقتی رژلب جامد شما سفت شد و یا رژلب مایع حالت چسبناکی پیدا کرد،  در هر صورتی از مصرف آنها خودداری کنید. حتی اگر این دلنشین و عزیز ترین رژلبی باشد، که داشتید و حالا لنگه آن را هم نمی توانید هیچ جایی پیدا کنید. بعد از پایان دوره بیماری مثل سرماخوردگی و بیماری های دهان و لب مثل تبخال بهتر است، رژلب تان را عوض کنید.

2ـ کرم پودر

مدتی که می توانید از کرم پودر تان استفاده کنید 6 تا 12 ماه است. یادتان باشد که همیشه از لوازم آرایشی مرغوب و معتبر و دارای تاریخ مصرف استفاده کنید.

3ـ ریمل

ریمل ها را باید زود به زود عوض کنید. مدت مصرف یک ریمل 3 یا 4 ماه است. یعنی از روزی که در قوطی آن را باز کرده اید، تنها تا 3 ماه بعد از آن تاریخ، از ریمل استفاده کنید، حتی اگر به تاریخ انقضای آن مانده باشد. هیچوقت در قوطی ریمل آب نریزید. با این کار محیطی خوب برای پرورش میکروب به وجود می آورید، که آلوده شدن چشم هایتان را به دنبال دارد.

4ـ رژگونه

تاریخ انقضای رژگونه معمولا از 12 تا 18 ماه است. بعد از این تاریخ باید مصرف آن را کنار بگذارید.

5ـ مداد چشم

این مدادها را اکثرا می توان 18 تا 24 ماه (حدود دو سال) استفاده کرد. برای مراقبت از چشم هایتان بهتر است مداد را به طور مرتب بتراشید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

نظرات کاربران

#
مینا (1398/04/27) :
لیست کامل محصولات آرایشی از برندهای مختلف رو باید تو کدوم قسمت سایتتون ببینم؟

روشا . آی آر:

سلام مینا عزیز
می توانید از منو بالا روی کلمه لوازم آرایشی وارد صفحه مورد نظرتان شوید و یا روی لینک زیر کلیک کنید تا لیست کامل لوازم آرایشی را همراه با تخفیف های آن ها مشاهده نمایید.

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ