دانه های سیاه روی بینی را از بین ببرید! (بخش اول)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۲۱۱۳ بار بازدید شده

دانه های سیاه روی بینی را از بین ببرید! (بخش اول)
دانه های سیاه روی بینی برای خیلی از ما آزار دهنده است. بخصوص برای بانوان جوانی که در تمام صورت خود حتی یک لک و یا یک جوش هم ندارند، اما روی بینی خود دانه های سیاه دارند، این دانه های سیاه وقتی دارید، خود را در آیینه در نمای نزدیک می بینید و یا شخصی در نزدیکی شماست و با او مشغول  صحبت هستید، خیلی واضح دیده می شود. ممکن است باعث خجالت شوند.اما جای نگرانی نیست. ما در این مقاله دلایل ایجاد و راه های درمان این معضل را برایتان بازگو می کنیم. با ما همراه شوید.

دانه سیاه روی بینی چیست؟

بعضی از این دانه های سیاه، جوش های سر سیاه هستند. بعضی دیگر موهایی هستند، که نتوانستند روی سطح پوست رشد کنند. در هر صورت چه این دانه های سیاه، جوش باشند، چه موهای زیرپوستی، نباید با فشار ناخن و یا سوزن به جان آنها بیافتید، تا آنها را تخلیه کنید. چون وضعیت آنها را بدتر می کنید. اگر این دانه سیاه، جوش سر سیاه باشد، با این کار منافذ پوستی را باز می کنید و جای جوش هم باقی می ماند. اگر هم مو باشد، به جای مو، کراتین آن را، به شکل مایعی سفید رنگی، خارج می کنید، ریشه مو سر جایش هست، با این روش ها فقط به پوست خود آسیب می زنید.

چرا دانه های سیاه ایجاد می شوند ؟

 یک دانه سرسیاه، از سلولهای مرده پوست و چربی های اطراف ریشه مو که نزدیک سطح پوست جمع می شوند، به وجود می آید، و  با گذشت زمان به خاطر تماس با هوا سفت و سیاه می شود.
دلایل دیگری که در ایجاد آن نقش دارند، شامل:
تولید چربی بیش از حد در پوست
ترشح بیش از حد هورمون های مردانه
ترکیب شدن مواد آرایشی با چربی پوست
استفاده از لوازم آرایش نامناسب
آلاینده های زیست محیطی
استرس
آلرژی

دانه های سرسیاه را چگونه درمان کنیم؟

ـ بخور بدهید

بخور یکی از راه های رایج برای درمان این دانه ها است. بعد از بخور دادن، اول باید صورت را با ولرم بشویید، تا آلودگی ها از آن جدا شود. بعد صورت را با آب سرد بشویید تا منافذ بسته شوند. برای بخور دادن هم 20 دقیقه کافی است. می توانید در ظرف آب جوش خود چند قطره آب لیمو هم بریزید، اگر این کار را می کنید. مدت بخور نباید از بیشتر از 5 دقیقه باشد.

ـ مخلوط آب لیمو و دارچین

می توانید از این مخلوط برای از بین بردن دانه های سرسیاه استفاده کنید. برای تهیه آن، لازم است، در یک قاشق پودر دارچین، مقداری آب لیمو بریزید، تا خمیر شود. خمیر را روی دانه های سر سیاه بگذارید. بعد از 20 دقیقه آن را بشویید.

مخلوط آب لیمو، عسل و نمک

به اندازه یک قاشق چایخوری نمک، عسل و آب لیمو را با هم مخلوط کنید و آن را بهم بزنید با هم ترکیب شوند. حالا آن را روی دانه های سر سیاه بگذارید، و ماساژ دهید. این مخلوط ده دقیقه باید روی دانه های سرسیاه بماند. بعد آن را بشویید.

توجه کنید

دو نکته را لازم است برای مصرف این پاک کننده ها بدانید
1.این ماسک ها لایه بردار های قوی هستند، از آنها برای تمام صورت استفاده نکنید.
2.از این ماسک در طول هفته یکبار، و حداکثر دو بار استفاده کنید.
درمان دانه های سیاه روی بینی, درمان جوش سرسیاه

راه های درمانی از دل طبیعت

در طبیعت پیرامون ما راه های آسان و موثری برای درمان این معضل وجود دارد. اگر به راه های طبیعی، علاقه دارید، راه کار هایی را که با شما در میان می گذاریم، به کار ببرید.

ـ سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید. سفیده را روی صورت تان پخش کنید. بگذارید 20 دقیقه بماند تا خشک شود. بعد آن را با آب سرد بشویید. این ماسک باعث به وجود آمدن یک لایه جدید بر روی پوست می شود و خاصیت پاک کنندگی صورت را دارد.

ـ انگور

یک حبه انگور را از وسط نصف کنید. اگر دانه دارد، آنها را در بیاورید. آن را به تمام پوست خود بزنید. بعد از ده دقیقه صورت را با آب سرد بشویید.

این مطلب باز هم ادامه دارد، در مقاله های بعدی راه های درمان دیگری را نیز با شما در میان می گذاریم!
 

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ