آرایش صورت و 13 نکته مهم برای یادگیری سریع!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۰۶۰ بار بازدید شده

آرایش صورت و 13 نکته مهم برای یادگیری سریع!
طراوت و زیبایی چهره از جمله آرزوهایی ست که هر خانمی به دنبال آن است به همین دلیل بهتر است علاوه بر توجه، وقت کافی برای آن بگذاریم. بعضی از افراد آرایش را فرآیند وقت گیر و پر زحمت می دانند در صورتی که با کمی دقت و آگاهی می توانید به راحتی معایب پوستی خود را از جمله جوش و لک های پوستی را پنهان کنید و از زیبایی بخشیده به چهره ی خود لذت ببرید. افرادی که به طور مرتب و روزانه آرایش می کنند همواره سعی دارند لک و ایرادات پوست را پوشش دهند و زیبایی طبیعی خود را بیشتر نشان دهند. بسیاری از خانم ها بدون آرایش اعتماد به نفس کافی ندارند اما توجه به روش صحیح آرایش به طوریکه مصنوعی به نظر نرسد بسیار مهم می باشد. ما در این مقاله شما را با نکات و قوانین مهم در آرایش صورت و رعایت آن ها آشنا می کنیم تا با کمک آنها بتوانید جذابیت خود را افزایش دهید. آرایش صورت به عنوان یکی از کارهای موردعلاقه خانم ها نقش مهمی را در افزایش هر چه بیشتر زیبایی چهره بر عهده دارد. ما در این مقاله چند مورد از رمز و رازهای مهم در آرایش صورت را به شما معرفی می کنیم زیرا انجام این نکات در زیبایی صورت و همچنین آرایش شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

آرایش صورت, نکات مهم در آرایش صورت
1-اولین نکته برای داشتن پوستی شاداب و با طراوت، شستشوی صورت قبل و بعد از آرایش می باشد که لازمه ی آن استفاده از فوم، ژل یا کرم های پاک کننده آرایش صورت است همچنین پاکسازی پوست قبل آرایش را می توان یکی از نکات اثر بخش در نشستن بهتر آرایش روی پوست نیز دانست. اینکار باعث می شود تا تمام آلودگی ها، چربی ها و پوسته های سطح پوست به راحتی پاک شوند و پوست تمیز آماده پذیرش کرم ها و پودرهای آرایشی شود.

2- کرم پودر یا پنکک را مناسب با جنس و رنگ پوست تان انتخاب کنید بطور مثال خانم هایی با پوست خشک بهتر است از کرم پودر مایع استفاده کنند و برای افرادی با پوست چرب پنکک خشک و کرم پودر های بدون چربی (oil free) بهترین انتخاب می باشد همچنین رنگ کرم پودر یا پنکک باید یک درجه از رنگ پوست تان تیره تر باشد.

3- بعد از زدن کرم پودر قسمت های سیاه زیر چشم (از خط مژه تا انتهای گودی چشم) با پنکک یک درجه روشن تر از کرم پودر پوشش دهید تا اخلاف رنگ بین مژه و پوست صورت برطرف شود و پوست تان تازه و شاداب تر بنظر برسد.

آرایش صورت, نکات مهم در آرایش صورت
4- برای پنهان کردن جوش ها سعی کنید از کرم پودر های کمی تیره تر یا کانسیلر سبز رنگ استفاده کنید و بعد از کانسیلر همرنگ پوست تان روی آن را بپوشانید. برای اینکار بهتر است کانسیلر را بصورت ضربه ای روی جوش بزنید و از مالیدن کانسیلر روی جوش خودداری کنید زیرا اینکار باعث نمایان شدن بیشتر جوش خواهد شد.

5- بهترین روش استفاده از کانسیلر برای پوشاندن تیرگی ها زیر چشم کشیدن یک مثلث زیر چشم است طوریکه نوک آن به سمت گونه ها و پایه ی آن زیر چشم
باشد.این روش نه تنها سیاهی دور چشم را از بین می برد بلکه باعث شده تمام قسمت پوست روشن و شفاف دیده شود.

6- برای اینکه ریمل روی مژه ها گوله گوله نشود ابتدا از پشت پلک ریمل بزنید و بعد انتهای مژه را ریمل بزنید. به هیچ عنوان روی ریمل خشک شده ریمل نزنید اگر قصد دارید آرایش تان را تجدید کنید بهتر است ریمل قبلی را پاک کنید و بعد از تمیز کردن چشم ها با پاک کننده آرایش چشم دوباره ریمل بزنید.

7- برای کشیدن خط چشم نیز رعایت یکسری نکات ضروریست و در جذابیت بیشتر چشم ها تاثیرگذار خواهد بود بطور مثال اگر چشمان درشتی دارید خط چشم پهن بکشید و در صورت ریز بودن چشم ها از خط چشم های نازک پشت پلک استفاده کنید.

آرایش صورت, نکات مهم در آرایش صورت
8- برای استفاده از فرمژه اگر آن را قبل استفاده با سشوار کمی گرم کنید یا بعد از حمام زمانی که مژه ها با آب گرم خیس شده تاثیر بهتری در فر شدن مژه ها خواهد گذاشت. برای اینکار فرمژه را در فاصله 15 سانتی متری به مدت 10 ثانیه قرار دهید و بعد از چند ثانیه از آن استفاده کنید فقط دقت کنید گرم باشد و داغ یا سرد نباشد.

9- اگر لب های تان خشک و پوسته پوسته شده بهتر است قبل از زدن رژ با مرطوب کننده یا با بالم لب آن را مرطوب کنید و بعد از چند دقیقه بعد زدن پرایمر یا کانسیلر از رژ لب استفاده کنید اینکار به ماندگاری و جلوه ی بهتر لب کمک بسیاری می کند.

10- برای از بین بردن سیاهی و کبودی زیر چشم ها بهتر است از کانسیلرهای نارنجی یا قرمز استفاده کنید و بعد از خشک شدن از یک کانسیلر معمولی استفاده کنید و اجازه دهید تا لایه ی دوم هم خشک شود و در انتها نیز بعد از پنهان کردن سیاهی دور چشم ادامه ی آرایش تان را انجام دهید.

11- برای پر کردن قسمت خالی ابرو از سایه ابرو یا مداد ابرو بصورت ضربه ای استفاده کنید هیچ وقت با مداد داخل ابرو را خط نکشید زیرا این عمل باعث می شود ابروهای شما غیر طبیعی جلوه کند. سعی کنید برای اینکار از مداد یا سایه هایی استفاده کنید که رنگ آن مقدار کمی از رنگ ابروهای تان تیره تر باشد تا در عین پوشش دهی کامل رنگ چشمانتان بهتر نشان دهد.

آرایش صورت, نکات مهم در آرایش صورت
12- انتخاب رنگ و مدل رژ گونه در آرایش بسیار تاثیر گذار است. اگر جنس پوست خشکی دارید و میخواهید ظاهرتان بدون آرایش شاداب و تازه بنظر برسد رژ گونه های کرمی بهترین انتخاب می باشد و برای موقعیت هایی که دوست دارید آرایش تان زمان طولانی روی پوست باقی بماند از مدل های پودری استفاده کنید. بهتر است خانم هایی با رنگ پوست تیره برای هماهنگی بهتر آرایش از تناژهای آجری، هلویی و قهوه ای و افرادی با رنگ پوست روشن از رنگ صورتی ، مرجانی و هلویی استفاده کنند.

13- برای جلوگیری از ریزش سایه چشم و جذابیت بیشتر چشم ها به کمک برس های مرطوب ابتدا سایه کرمی را روی پلک بزنید و سپس از سایه پودری استفاده کنید قبل زدن سایه بهتر است برای ماندگاری و جلوه ی بیشتر سایه با پرایمر سایه یا کانسیلر روی پلک را پوشش دهید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ