آرایش چشم و صورت خود را این گونه پاک کنید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۰۳۲ بار بازدید شده

آرایش چشم و صورت خود را این گونه پاک کنید
پاک کردن آرایش بسیار لازم و ضروری است، در واقع پوست برای حفظ سلامتش به این فرصت نیاز دارد. برای همین لازم است که حتما قبل از خواب و در فرصت هایی که نیازی نمی بینید آرایش داشته باشید، پوست صورت را تمیز کنید. خیلی بهتر است که این کار مفید را به شیوه درست انجام دهید، تا دچار مشکل و عوارضی که در اثر اشتباه پیش می آید، نگردید. به همین منظور باید با پاک کننده ها و شیوه صحیح کار با آنها آشنا شوید.
هیچوقت پاک کننده قوی انتخاب نکنید. پاک کننده های قوی پوست را خشک می کنند، برای همین همیشه پاک کننده ی آرایشی ای را بخرید که ملایم باشد، تا پوست مجبور نشود، بیشتر از قبل چربی تولید می کند. همینطور در پاک کننده ی شما نباید الکل وجود داشته باشد. اگر پاک کننده ای را به تازگی خریدید، حتما روی پوست پشت بازویتان آن را امتحان کنید. اگر  حساسیتی نشان ندادید، آن را استفاده کنید. پوست پشت بازو به اندازه پوست صورت حساس است.
اول رژ و برق لب تان را پاک کنید بعد به سراغ چشم ها بروید و آرایش آنها را پاک کنید. پاک کردن چشم ها معمولا سخت تر است. بهتر است از پاک کننده مخصوص چشم استفاده کنید. باید بدانید که پاک کننده صورت با پاک کننده چشم بسیار متفاوت می باشد. پاک کننده صورت باید پایه آبی داشته باشد. پاک کننده چشم پایه روغنی است.
این پاک کننده ها ممکن است خیلی گران باشند، هر چند که خرج کردن پول برای پاک کننده آرایش به نفع پوست تان است، اما اگر توان خرید آن را ندارید، پیشنهاد ما این است که از وازلین استفاده کنید. همچنین روغن زیتون هم می تواند برای شما کارگشا باشد. برای پاک کردن آرایش چشم ها، مثل خط چشم، ریمل، سایه چشم، ابتدا پاک کننده را روی مقداری پنبه بزنید. با ملایمت آن را روی پلک و مژه هایتان بگذارید، بعد به آرامی آن را به سمت گوشه خارجی چشم حرکت داده، این کار را ادامه دهید تا آرایش تان پاک شود.
حالا نوبت به پوست صورت می رسد، پاک کننده ی صورت را روی پنبه بزنید و به شکل دایره وار روی پوست تان بمالید.
فراموش نکنید که تمام این کارها را به آرامی و با ملایمت انجام دهید.
بعد از پاک کردن آرایش، صورت را با آب ولرم و شوینده مناسب پوست تان بشویید. سپس یک حوله نرم را آهسته روی پوست تان بگذارید، تا آب روی پوست را خشک کند. حوله را روی پوست نکشید. اگر روزی پیش آمد که پاک کننده آرایش خود را به همراه نداشتید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. کرم را روی پوست تان بمالید و بعد از دستمال کاغذی برای پاک کردن آن کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ