از آلوئه ورا چطور باید استفاده کرد؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۴۴۳ بار بازدید شده

از آلوئه ورا چطور باید استفاده کرد؟
حتما از خواص زیاد گیاه آلوئه ورا شنیده اید، یا از محصولات مختلف آن که به شکل  کِرِم، پماد، ژل، قرص، صابون، شامپو و یا به شکل های خوراکی مثل نوشابه های خوراکی و کمپوت دردسترس همگان است، مصرف کرده اید. خواص این گیاه یه حدی زیاد است که که اگر تنها بخواهیم آنها را فهرست وار برایتان شرح دهیم، چندین مقاله طولانی می شود، از آن نوشت. ترمیم کنندگی، ایجاد شادابی، ضد میکروب بودن از جمله خاصیت های پرطرفدار این گیاه است.
 آلوئه ورا را می توانید از هر عطاری تهیه کنید، اما این گیاه حاوی ترکیبات متعددی می باشد، که بعضی از آنها برای پوست مفید و بعضی مضر است. وقتی از خود گیاه استفاده می کنید، مواد مفید و مضر آن را باهم به کار می برید. محصولات به دست آمده از آلوئه ورا این مزیت را دارند، که مواد مضر آن، توسط متخصصان جدا شده، و مواد مفید آن تحت نظارت به محصولات  آرایشی و بهداشتی اضافه می شود و بعد از تایید وزارت بهداشت روانه بازار می گردد.
امروزه محصولات ساخته شده از این گیاه را می توان، از  فروشگاه ها و داروخانه ها به آسانی تهیه کرد. این محصولات به کمک مواد مفیدی که دارند، می توانند زیبایی شما را دو جندان کنند و بسیاری از نگرانی ها شما را درباره زیبایی تان رفع کنند. همچنین شما در هر فصلی از سال، که بخواهید، امکان استفاده، از این فراورده ها را دارید.

با گوشه ای از خواص آلوئه ورا آشنا شوید

آلوئه ورا خاصیت پاک کنندگی دارد.
در درمان آفتاب سوختگی موثر است.
لکه ها، آکنه، جوش ها را از بین می برد.
حاوی کلاژن و ویتامن E است.  برای همین کشش و لطافت پوست را دو چندان می کند.
حاوی ویتامین  A،Bو C است.
از بروز هر گونه بیماری پوستی جلوگیری می کند.
مانع پیری و چروک پوست می شود.
این ماده برای پوست های خشک بسیار مناسب است. آلوئه ورا قدرت جذب رطوبت را در پوست بالا نگه می دارد. می تواند بهترین مرطوب کننده برای پوست باشد.

با  آلوئه ورا جوش صورت را درمان کنید

خیلی از بانوان برای درمان جوش صورت، یک ساقه آلوئه ورا را به طور عرضی از قسمت پایینی می برند. شیره گیاه را به همراه قسمت بریده شده روی پوست و جوش می گذارند،اما از آنجا که استفاده از ساقه آلوئه ورا ممکن است باعث ایجاد تحریک پوستی شود، بهتر است به جای گیاه، از ژل آلوئه ورا، صابون ها، لوسیون ها و ... مربوطه استفاده کنید تا دچار عوارض جانبی آن نشوید.

با آلوئه ورا خشکی پوست را درمان کنید

هر وقت احساس کردید که صورت تان خشک شده و به رطوبت نیاز دارد. ژل آلوئه ورا تازه را روی نقاط خشک صورت بگذارید و ماساژ دهید، تا جذب شود. برای مقدار ژلی که به کار می برید، دست و دلباز باشید. بگذارید این ژل تاثیر خود را بگذارد.

نکاتی که لازم است برای استفاده از ساقه آلوئه ورا بدانید

اگر خواستید از ساقه آلوئه ورا استفاده کنید، لازم است که حتما نکات زیر را رعایت کنید، تا عوارض آن را به حداقل برسانید.
هر ساقه آلوئه ورا برای مصرف یک ماه کافی است. پس در مصرف آن زیاده روی نکنید.
ساقه را در یخچال نگهداری کنید تا تازه بماند.
مصرف یک بار یا حداکثر دو بار در روز کافی است.
دقت کنید که وابستگی بیش از حد به ساقه آلوئه ورا نه تنها پرفایده نیست، بلکه مضر هم است.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ