از عطرتان این گونه استفاده کنید!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۷۸۷ بار بازدید شده

از عطرتان این گونه استفاده کنید!
اگر فکر می کنید بعد از خرید عطر یا ادکلن با رایحه دلخواهتان، همه چیز به پایان رسیده، اسپری و زدن عطر تنها کاری است که باید انجام دهید، سخت در اشتباه هستید. چون حتی اگر از رایحه عطرتان راضی باشید باید بدانید که چطور به شیوه درست از آن استفاده کنید تا به راستی تاثیرگذار باشد همچنین باید بدانید که چگونه از عطرتان مراقبت کنید تا دوام و عمری طولانی داشته باشد و هزینه ای که متقبل شده اید به هدر نرود. در این مقاله سعی کردیم شما را با رایجترین اشتباهاتی را که اکثر افراد موقع خرید و در طول استفاده از عطرها و ادکلن هایشان مرتکب می شوند آشنا کنیم.
عطرها همیشه یکی از محبوب ترین لوازم آرایش بودند و از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته اند نکاتی که در ادامه به آن می پردازیم نتیجه تجربه ای است که پس از سالها اندوخته شده است.
همه می دانیم که موقع خرید عطر حتما باید آن را تست کنیم. بیشتر افراد با اسپری این ماده روی کاغذ یا لباس این کار را انجام می دهند. اگرچه این نوع تست ها می تواند به شما در انتخابتان کمک کند اما بهترین نوع تست عطر، تست آن بر روی پوست است چون رایحه عطر موقع ترکیب شدن با پوست بوی متفاوتی می گیرد و این شیوه برای شناختن آن مفید است.
حتما شما هم مثل خیلی از افراد می خواهید عطرهایتان عمر طولانی تری داشته باشند برای این منظور باید به محل نگهداری عطرها دقت کنید. از نگه داشتن عطر محل های مرطوب و گرم مثل حمام خودداری کنید چون گرما و رطوبت باعث شکسته شدن مولکولهای عطر می شوند، عمر آن را کوتاه می گردد.
در زمان استفاده از عطر لازم نیست عطر را در هوا اسپری کنید تا ابری از ذرات بالای سرتان درست شود.این کار هیچ فایده ای ندارد و تنها میزان زیادی عطر به هدر می رود حتی ممکن است برای بعضی از افراد تولید حساسیت هم بکند. به جای آن عطر را در محلهای گرم بدن و دارای نبض مثل مچ دست، گردن و قفسه سینه بزنید. با این روش عطر به طور مساوی در تمام بدن پخش می شود. در هر حال اکثرا رایحه عطرها بعد از گذشت مدتی تغییر می کنند و بهتر است تجدید شوند حتی اگر مصرف کننده این تغییر را احساس نکند. دقت کنیدبعد از اسپری عطر روی مچ پوستها را بهم نمالید. این یکی از رایج ترین اشتباهات استفاده از عطر است.با این کار در اثر اصطلاک و گرمای ایجاد شده پیوندهای بین مولکولهای عطر شکسته می شوند و رایحه آن تغییر می کند و ماندگاری آن کاهش می یابد.
نکته دیگر این که نگذارید قیمت بالای عطرها شما را گول بزنند. چون بیشتر عطرها فقط به خاطر داشتن طراح و یا برندی خاص گران تر هستند.حتما برای انتخاب یک عطر مناسب قبل از خرید به اندازه کافی تحقیق کنید.
میزان ماندگاری عطرها به غلظت آنها بستگی دارد. هر چه غلظت عطر بالاتر باشد ماندگاری آن بالاتر و رایحه آن قوی تر است.اگر عطر شما از غلظت بالایی برخوردار است تنها کمی اسپری از آن بر روی پوست کافی است به یاد داشته باشید میزان بالای مصرف در این شرایط می تواند بوی تندی ایجاد کند که علی رقم بوی خوش، ممکن است برای اطرافیانتان آزاردهنده باشد.پس آنچه باید در زمان استفاده در نظر بگیرید، میزان غلظت عطر است به یاد داشته باشید میزان ماندگاری و پخش بو به میزان غلظت آن ارتباط مستقیم دارد. اما به تصور اینکه عطرهای غلیظ تر بوی بهتری دارند آنها را انتخاب نکنید. چون این به معنی بهتر بودن رایحه آن نیست. بلکه تنها میزان ماندگاری و قدرت آن را تعیین می کند.
در انتها به بیان یک طرز تفکر غالب اما اشتباه می پردازیم.شاید شما هم جزء آن دسته از افراد باشید که فکر می کنند عطر مخصوص بانوان و ادوکلن مخصوص آقایان می باشد در حالی که این تصور اشتباه است.این اسامی در واقع نام هایی هستند که بر اساس میزان غلظت اسانس موجود در عطر به آنها داده شده است و به معنی جدا کردن عطرها بر مبنای جنسیت نیست. اگر می خواهید با اسامی دیگر عطرها و غلظت آنها آشنا شوید این مقاله را بخوانید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ