از پوست زانوی خود مراقبت کنید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۰۹۵ بار بازدید شده

از پوست زانوی خود مراقبت کنید
تیره و زمخت شدن و چروک برداشتن پوست زانو، رایج ترین مشکل پا به حساب می آید. اگر زانویتان چین و چروک بردارد و یا دچار بدشکلی زانو  شوید، به زحمت زیادی می افتید، چرا که به سختی می توانید آن را پنهان کنید. به خصوص که چین و چروک زانو به اندازه خطوط صورت، گذارن عمر و پیری را نشان می دهند. شاید به خاطر این موضوع نتوانید لباس دلخواهتان را در مهمانی یا در خانه بپوشید.
به طور طبیعی پوست زانو نسبت به سایر بخش های پوست بدن خشن تر و زبرتر است. این بخش از بدن، بیشتر از هر ناحیه ی دیگری بیشتر در معرض اصطکاک با محیط مثل فرش، لباس و مبل قرار دارد. به مرور زمان، قسمتهایی که بیشتر با محیط در تماس هستند، تیره و بدشکل می شوند. رعایت نکردن بهداشت و جمع شدن سلولهای مرده بدشکلی آن را بیشتر نمایان می کند.
استفاده از وازلین و روغن زیتون رایج ترین راه های خانگی برای درمان و رفع این مشکل می باشد. این مواد پوست آسیب دیده را نرم و مرطوب نگه می دارند. لیمو هم می تواند تیرگی پوست را از بین ببرد، برای تاثیر بهتر باید به مدت 30 دقیقه سه بار در هفته روی قسمتهای تیره شده لیمو بگذارد.
پوست زانو ها بعد از حمام باید حتما مرطوب شوند، برای این کار بهتر است از کرمهای اسید میوه با ده درصد اوره استفاده کنید تا جلو ایجاد چین و چروکها را بگیرید. کرمی بخرید که به عنوان لایه بردار  عمل کرده و سلولهای مرده را از پوست جدا کند و علاه بر این نرم کننده هم باشد و باعث لطافت پوست گردد. لایه برداری برای پوست زانو بسیار مفید است. با دقت در انجام آن، دچار چین و چروک های دردساز نمی شوید. یک یا دو بار لایه برداری در هفته ضروری است.
اشتباه رایجی که اکثر افراد مرتکب می شوند، این است که کیسه کشیدن در موقع استحمام را به حساب لایه برداری می گذارند. اما باید بدانید کیسه کشیدن لایه بردار مفیدی برای زانو نیست، چون باعث ضخیم شدن پوست می شود. 
نکته دیگری که باید رعایت کنید مربوط به وزن تان  است. مراقب وزنتان باشید. کسانی که اضافه وزن دارند زودتر و بیشتر پوست زانو شان چروک می شود.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ