استرس با پوست شما چه می کند؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۲۵۳ بار بازدید شده

استرس با پوست شما چه می کند؟
شاید برایتان پیش آمده باشد که در اثر اتفاق و حادثه ای دچار ترس شوید و وقتی صبح روز بعد از خواب بر می خیزید متوجه  شده باشید تبخالی روی لب تان زده. در حقیقت این نتیجه استرسی است که دیروز از سر گذراندید. چرا که استرس بر روی سیستم ایمنی بدن تان تاثیر گذاشته، آن را ضعیف و در عملکردش اختلال ایجاد کرده، این گونه ویروس تبخال فرصت یافته تا بروز پیدا کند و خودی نشان بدهد. اما تاثیرات استرس و فشار روحی بر روی پوست و زیبایی به همین یک مورد خلاصه نمی شود.
بهتر است بدانید که استرس ها از نظر زمانی به دو دسته تقسیم می شود. استرس های کوتاه مدت و زودگذر، و استرس های مزمن و درازمدت. هر یک از این دو نوع استرس بر روی پوست و مو تاثیر می گذارند و باعث بروز مشکلاتی می شوند. اکثرا یک استرس زودگذر، رشد مو و ناخن و همینطور بازسازی پوست را کند می کند وحدود یک ماه تا دوماه بعد از چنین استرسی، مو و ناخن نازک شده، و  موها به مقدار زیاد می ریزند. معمولا رنگ پریدگی و یا افروختگی پوست نیز در اثر یک حادثه، در افرادی که دچار ترس و نگرانی و یا  عصبابیت شدند، بروز می کنند، که شاید چندان مهم نباشد، ولی ممکن است بعد ها تاثیر خود را به شکل یک جوش یا لک نشان بدهد.
در واقع خیلی از جوش ها به استرس بستگی دارند. هر چه میزان استرس بیشتر باشد، تعداد جوش ها نیز بیشتر می گردد، حتی گاهی اوقات به دلیل وجود یک عامل استرس زا، جوش ها نسبت به درمان مقاومت نشان می دهند. چنین مشکلی بیشتر در اثر استرس طولانی مدت بروز می کند. جوش و آکنه، رایج ترین معضلاتی هستند که توسط این نوع استرس ایجاد می شوند.در اثر آن مو و ناخن نیز بعد از مدتی شکننده می شوند. رشدشان کم شده و جایگزینی سلولهای قدیمی، دیگر به سرعت انجام نمی گیرد. پیشنهاد ما این است که برای درمان چنین جوشهایی از شیوه های مختلف کاهش استرس مثل مدیتیشن و یوگا استفاده کنید، همزمان سعی کنید عامل ایجاد استرس را در خود یافته،آن را به شیوه ای مناسب از خود دور کنید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ