استفاده از سشوار چه عوارضی دارد؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۹۳۰ بار بازدید شده

استفاده از سشوار چه عوارضی دارد؟
تکنولوژی جدید در دنیای امروز، ابزار و وسایل زیادی را به ما عرضه کرده، که زندگی که ما را راحت تر می کند. تقریبا برای همه ما استفاده از آنها، به صورت عادت روزمره در آمده و شاید هیچ یک از ما متوجه نباشیم که به خاطراین نوع مصرف، به تدریج  گرفتار چه مضرات و مشکلاتی می شویم.
در گذشته نه چندان دوری اگر کسی می گفت با سشوار کشیدن، آسیب زیادی به موهایتان می زنید، به نظر حرفش غلو آمیز می آمد، اما امروزه هر کسی که برای خشک کردن و حالت دادن مو از آن استفاده می کند، می داند که سشوار کشیدن، مو را ضعیف می کند و حتما باید تعداد دفعات استفاده از این دستگاه را تا حد ممکن کم کرده و موقع کار با آن نیز موارد لازم را رعایت کند، تا میزان آسیب به حداقل برسد.
ولی آیا سشوار کشیدن به غیر از ضرری که می تواند برای پوست و مو داشته باشد، عوارضی دیگری هم دارد؟ در جواب این سوال باید گفت بله. سشوار بر کار مغز تاثیر می گذارد و برای این عضو حیاتی بدن مضر است. ضرر آن به خاطر امواج نامرئی است از خود ساطع می کند. درواقع به طور میانگین می توان گفت امواج مغناطیسی منتشر شده  از این دستگاه، 300 برابر امواج تلفن همراه می باشد و به کار بردن مکرر آن برای خشک کردن مو، باعث آسیب جدی به مغز می شود.
استفاده از سشوار برای کودکان توصیه نمی شود. امواج مخرب این دستگاه بر مغر در حال رشد کودک اثر سویی دارد. علاوه بر اینکه انجام این کار، به موهای ظریف کودک آسیب می زند.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ