انواع همزن را بشناسید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۶۷۶۱ بار بازدید شده

انواع همزن را بشناسید
درست کردن شیرینی و کیک مخصوصا برای عزیزان تان جزو کارهای لذت بخش برای تمام خانم هاست اما لذت این کار فقط تا زمان ریختن مواد اولیه درون ظرف است و وقتی که آرد، کره، تخم مرغ را اضافه کردید و همزدن را شروع می کنید آن هم با قاشق یا چنگال...
از سال 1908 که مهندس هربرت جانسون زمانی که دید یک نانوا با یک قاشق بزرگ در حال همزدن خمیر نان است و به اتفاق همکارش شروع به تولید همزن های مختلفی کردند، تا به امروز مدل های مختلفی از این وسیله کمکی خانم ها تولید میشود و امروزه همزن دستی و برقی (در دو نوع ساده و کاسه دار) برای مخلوط کردن و یا اصطلاحا همزدن مواد اولیه غذای تان با سرعت های مختلف به کمک تان آمده اند.
در ادامه با ما همراه باشید تا با هم مروری بر انواع همزن داشته باشیم.

انواع همزن

همزن ها در دو نوع دستی و کاسه دار در بازار وجود دارد.

همزن دستی:

همزن دستی در سایزهای نسبتا کوچکی طراحی میشوند چون باید در دست قرار بگیرند، پس وزن چندان زیادی هم ندارند.این دستگاه شامل یک موتور کوچک و پره است.برای بعضی از مدل ها پره هایی هم برای همزن و هم پره های مجزایی برای خمیر زن دارند.از این محصول می توانید برای همزدن تخم مرغ، مواد اولیه شیرینی ها و دسر استفاده کنید و اگر موتور دستگاه شما قوی باشد می توانید برای آماده کردن خمیر کیک و نان نیز از آن استفاده کنید.

همزن کاسه دار:

از همزن کاسه دار می توانید برای آشپزی های جدی تر استفاده کرد! تهیه خمیر کیک، نان و... برای زمان های کمی طولانی تر.این ابزار اضافی را می شود بصورت جداگانه نیز خرید و غیر از آن نیز گاهی میشود سوسیس پرکن، صفحه پوره درست کنی، بستنی ساز را هم به صورت مجزا تهیه کرد.

طرز کار همزن دستی و کاسه دار

همان طور که می دانید همزن با مخلوط کن کاملا فرق دارد و با سرعتی پایین تر مواد درون ظرف را هم می زند.می توانید براساس موادی که درون ظرف تان دارید سرعت دستگاه تان را تنظیم کنید.

نکاتی برای خرید همزن

همزن ها جزو محصولات ساده آشپزخانه هستند و برای خرید آن احتیاج به تخصص خاصی نیست تنها کافی است مانند خرید محصولات دیگر ابتدا نیازتان را مشخص کنید و بعد اقدام به تهیه محصول کنید.البته ما پیشنهاد می کنیم مدلی را تهیه کنید که غیر از پره برای همزن پرهای مجزایی نیز برای خمیر زن کیک و یا نان نیز داشته باشد و طبیعتا مدلی که امکان تنظیم سرعت را داشته باشد کمک تان میکند تا کنترل بیشتری روی ماده غذایی تان داشته باشید و راحت تر و سریع تر غذای تان را درست کنید.

سر و صدا و وزن همزن

در زمان تهیه همزن مخصوصا همزن های دستی (چون باید مدتی را در دست تان نگهدارید) خاطرتان باشد که وزن بالایی نداشته باشد تا بدون خستگی دست بتوانید شیرینی تان را آماده کنید و در رابطه با سر و صدای دستگاه نیز هرچند که دیگر برندهای معتبر محصولاتی با صدای فوق العاده کم روانه ی بازار می کنند اما توجه به این موضوع باعث میشود تا زمان استفاده مخصوصا در طولانی مدت اذیت نشوید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ