اپیلاسیون را بدون اشتباه انجام دهید!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۱۵۲ بار بازدید شده

اپیلاسیون را بدون اشتباه انجام دهید!
خیلی از بانوان برای از بین بردن موهای زائد به روش های مختلف اپیلاسیون روی می آورند و اکثرا برای این کار تیغ، کرم موبر، اپیلاتورهای برقی، موم و وکس را به کار می برند.از آنجا که هر یک از این روشها اگر اشتباه انجام شوند برای پوست ضرر و آسیب زیادی دارند بهتر دیدیم اشتباهات رایج را در موقع اپیلاسیون و استفاده از این ابزارها با شما در میان بگذاریم.
در بین این روش ها استفاده از تیغ و ژیلت به خاطر هزینه کم و ایجاد نکردن درد بیشتر مورد توجه است. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید که از تیغ و ژیلت زیاد استفاده می کنید لازم است که از نکاتی آگاه باشید. یکی از اشتباهات بسیار رایج استفاده از تیغ در حمام است چون در حمام به خاطر بالا بودن دمای آب، کشیدن تیغ روی پوست باعث تورم آن به خصوص در ناحیه پا می شود بهتر است تا حد امکان در حمام از تیغ استفاده نکنید.نکته دیگر تعداد دفعات استفاده از یک تیغ است.حتما هر تیغ را فقط یک یا دوبار به کار ببرید زیرا مصرف بیشتر از این اندازه از یک تیغ باعث بروز جوش بر روی پوست می شود.ممکن است فکر کنید تعداد دفعات استفاده از تیغ به کیفیت آن بستگی دارد اما حتما باید بعد از چند بار استفاده آن را عوض کنید زیرا آلوده شده است.

آموزش اپیلاسیون, رفع موهای زائد
موقع استفاده از تیغ مراقب خال هایتان باشید. تیغ را به هیچ وجه روی خال نکشید. آسیب دیدن خال باعث بدخیمی آن می شود و امکان ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. برای برداشتن موهای اطراف خال می توانید از موچین استفاده کنید تا آسیبی به پوست تان نرسد.
استفاده از موم برای دفع موهای زائد یکی دیگر از کارهای رایج و پرطرفدار بین بانوان جوان و کهن سال است اما توصیه می کنیم اگر سن تان به 45 سال رسیده استفاده از موم گرم را کنار بگذارید. چرا که تغییرات هورمونی در کنار افزایش سن پوست را خشک تر و حساس تر می کند.بهتر است بعد از این سن،از کرم های موبر استفاده کنید.
روش دیگر اپیلاسیون برقی است که به خاطر سهولت استفاده هم در آرایشگاه ها و هم در منازل به کار برده می شود. یکی از مواردی که بعد از کار با این وسایل حتما باید رعایت شود، مرطوب کردن پوست به عنوان مراقبت بعد از مو زدایی است.
توجه داشته باشید استفاده روزانه از تیغ و اپیلاسیون های برقی باعث می شود به مرور زمان موها ضخیم تر و تیره تر گردند. اگر می خواهید سرعت رویش موها کند شود استفاده از موم و کرم های موبر بهتر است.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ