اگر سایه چشم می زنید، بخوانید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۴۲۵ بار بازدید شده

اگر سایه چشم می زنید، بخوانید
خیلی از بانوان استفاده از سایه چشم را سخت می دانند. چرا که سایه چشم اگر اشتباه مصرف شود، اثر معکوس بر زیبایی دارد. حتی زیبایی واقعی فرد را هم از بین می برد. برای همین لازم است که خانم ها موقع سایه زدن به چشم، نکاتی را رعایت کنند، تا آرایشی زیبا و تاثیر گذار داشته باشند.
از بین همه ی سایه های موجود در بازار، سایه پودری محبوبیت بیشتری دارد. حالت طبیعی چشم را از بین نمی برند، به جذابیت و زیبایی چشم ها می افزاید. استفاده از آن هم، نسبت به سایر سایه ها آسان تر است.
اولین نکته انتخاب محل آرایش است، محل آرایش شما، باید از نور کافی بهره مند باشد. پاکیزگی و تمیزی آن رعایت گردد.
موقع سایه زدن برس را با یک دست بگیرید، و با دست دیگر کمی پلک را بکشید.  برای اینکه به کارتان تسلط داشته باشید، سر را کمی به عقب ببرید.
نکته خیلی مهم در استفاده از این وسیله آرایشی رنگ آن است. حتما رنگ چشمهایتان را با رنگ سایه چشم تان هماهنگ کنید.
برای چشم آبی ها، رنگ سایه چشم، خاکستری، خاکستری آبی، قهوه ای، شتری مناسب است.
به کسانی که چشم قهوه ای دارند، رنگ خاکستری سیر و یا روشن، قهوه ای سیر و یا روشن، آبی می آید.
چشم سبزها بهتر است از سایه هایی به رنگ صورتی، سبز خیلی روشن، قهوه ای روشن استفاده کنند.
بعد از تطابق رنگ سایه با رنگ چشم، از سه رنگ که با هم همخوانی دارند، استفاده کنید. شیوه درست مصرف، این گونه است که، کل پلک چشم را با روشن ترین رنگ سایه بزنید. بعد از رنگ تیره برای گوشه خارجی چشم استفاده کنید. رنگ متوسط را برای وسط پلک به کار بگیرید. نباید مرزی بین رنگها مشخص باشد. کمی آنها را با هم ترکیب کنید.
آموزش سایه چشم
اگر چشم هایی دور از هم دارید و می خواهید، چشم هایتان نزدیکتر بهم دیده شوند، در گوشه داخلی چشم ها، رنگ های کمرنگ و ملایم بزنید و اگر چشم هایی نردیک بهم دارید، برای اینکه چشم هایتان، دور تر از هم دیده شود، از رنگ های مات استفاده کنید. آن را در گوشه خارجی چشم بزنید. باید سایه را از محل رویش مژه به شکل منحنی به سمت بالا بکشید. هر چه به سمت بالاتر  می برید، رنگ آن را بیشتر و اندازه آن را پهن تر کنید.
به یاد داشته باشید که رنگ تیره، چشم ها را کوچکتر می کنند و سایه های روشن، چشم را درشت تر. پس اگر چشم های کوچکی دارید، استفاده از رنگ های روشن برای شما مناسب تر است.
خط چشم را حتما بعد از سایه چشم، بکشید. خط چشم را به پلک پایینی نزنید این کار چشم هایتان را کوچکتر می کند.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ