اگر قصد لیزر دارید این مقاله حتما بخوانید!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۰۲۵ بار بازدید شده

اگر قصد لیزر دارید این مقاله حتما بخوانید!
روش های قدیمی در از بین بردن مو های زائد به خاطر اثر بخشی موقت هیچوقت نتوانست رضایت مصرف کنندگان را به طور کامل جلب کند. تا اینکه تکنولوژی جدید، لیزر را معرفی کرد و این شیوه با ویژگی های خاص خود از جمله ریشه کن کردن موهای زائد برای همیشه و راحتی و سهولت انجام آن، خیلی زود طرفداران زیادی پیدا کرد. به دنبال آن هیاهوی تبلیغاتی برای کسب سود نیز بیشتر شد، تا جایی که امروزه اگر کسی بخواهد به سراغ لیزردرمانی برای دفع موهای زائد برود. کاملا گیج می شود.
برای اینکه  از سردرگمی خلاص شوید و فریب گفته هایی را که صرفا تبلیغاتی است نخورید، لازم است بیشتر در مورد لیزر بدانید،در اینجا شما را با نام و کاربردهای با چند دستگاه معروف که در ایران بسیار به کار گرفته می شود آشنا کنیم، تا انتخاب بین کلینیک های درمانی برایتان راحت تر شود.

دستگاه IPL
دستگاه ای پی ال در اصل لیزر نیست، اما با این وجود عملکرد مشابهی با لیزر دارد. نور آن فلش لامپهای زنون است. این دستگاه در از بین بردن موهای زائد، لک های صورت، آکنه کاربرد دارد. ارزانتر و سریعتر از دستگاه های دیگر است و برای کسانی که موهای تیره و پوست روشن دارند توصیه می شود.

دستگاه Elight
در واقع ترکیبی از دستگاه IPL و دستگاه RF می باشد. طبیعتا قوی تر از دستگاه قبلی است. در درمان موهای زائد، لک های پوستی، ضایعات عروقی، آکنه و همچنین جوان سازی پوست کاربرد دارد. این دستگاه  و دستگاه ipl ، کمترین درد و وسوزش را ایجاد می کنند. همچنین نیازی به بی حسی ندارند. تنها از ژل خنک کننده استفاده می گردد. اکثرا پزشکان در شرایط معمولی برای درمان این دودستگاه را پیشنهاد می کنند.

دستگاه دایود
دستگاه لیزر کارآمدی است. جذب نور آن توسط موهای مختلف از موهای سیاه و کرکی گرفته تا بلوند و سفید امکان پذیر است. اگر پوستی تیره دارید می تواند بهترین انتخاب باشد.  جذب این نوع لیزر توسط رنگدانهای مو، کمتر از لیزر الکساندریت و  یاقوت و بیشتر از ipl و Nd است.  کاربرد های آن به خاطر داشتن محدوده وسیع تنظیمات برای طول پالس و میزان انرژی، همین طور عمق نفوذ بیشتر بسیار زیاد است.

الکساندریت
پیشرفته ترین دستگاه لیزر است و آن را قدرتمندترین و تاثیرگذارترین دستگاه لیزر می دانند. قابلیت تنظیم بر روی طول موج Pulse Duration را دارد و میزان انرژی آن برای ازبین بردن هر نوع مو و پوستی کافی است. اکثر کسانی که از آن استفاده کردند متحمل کمی درد می شوند، با اینکه دارای سیستم خنک کننده مانع سوزش  و درد می باشد.  این دستگاه تنها در صورت نیاز پیشنهاد می شود.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ