با انواع روش های کاشت مو آشنا شوید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۰۳۶ بار بازدید شده

با انواع روش های کاشت مو آشنا شوید
خیلی از کسانی که از کم مویی پوست سر رنج می برند، برای درمان به سراغ کاشت مو می روند. کاشت مو انواع مختلفی دارد و به شیوه های گوناگون انجام می شود. اگر شما یا یکی عزیزانتان قصد انجام این کار را دارید، خیلی بهتر است که اطلاعاتی درباره مراحل انجام کار در هر روش و تفاوتهای هر یک از آنها کسب کنید. 
از روش هایی که بیشتر مورد استقبال بودند، می توان به دو روش  FUT و FIT اشاره کرد. در روش کاشت مو FUTکه به آن میکروسرجری نیز می گویند، بعد از بی حسی موضعی، یک نوار به طول 20 تا 30 سانتیمتر و عرض 2 تا 3 سانتیمتر برمی دارند. زیر میکروسکوپ به قطعات کوچک تقسیم می کنند. هر قطعه شامل یک گرافت می باشد که حداقل شامل دو و حداکثر 5 تار مو است. سپس به منطقه مورد نظر که برای کاشت مو در نظر گرفته شده، بیحسی کامل داده، شکافهای کوچکی روی پوست ایجاد می کنند. هر قطعه را در یک شکاف می گذارند. این موها طی دو تا 4 هفته می ریزند و حدودا  3 ماه بعد از آن در می آیند.
  Follicular Isolation Technique به اختصار به نام  FITشناخته شده است. در این روش از پشت سر یا بالای گوشها با پانچ فولیکولهای مو را برمی دارند، به نواحی کم مو با تکنیک شکاف و یا پانچ پیوند داده می شوند. از معایب این روش کم پشت شدن ناحیه دهنده مو بعد از عمل کاشت می باشد، و همینطور ریزش برخی از موهای کاشته شده بعد چند سال است.  
روش دیگر BHT است که در این روش نیز با پانچ مو را برمی دارند و در قسمت دیگر بدن می کارند با این تفاوت که به موهای سر از موهای روی پوست بدن مثل سینه استفاده می کنند.
SUT روشی است که تازگی مورد استفاده قرار گرفته، کار با آن با کمک دستگاه اتوماتیک انجام می شود. دخالت انسان به حداقل می رسد.نداشتن دوره نقاهت برای بیمار، از مزایای آن است.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ