با مشکل ریزش ابرو و دلایل آن آشنا شوید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۱۴۷ بار بازدید شده

با مشکل ریزش ابرو و دلایل آن آشنا شوید
برای داشتن یک صورت زیبا باید به همه بخش های آن توجه کرد. اگر یکی از بخش های صورت دچار نقضی باشد، این موضوع بر تمام صورت فرد سایه می اندازد. ابروها یکی از اجزای مهم صورت هستند که اهمیت زیادی در زیبایی دارند. یکی از نقض هایی که به طور معمول افراد به آن دچار می شوند، کم پشتی ابرو و ریزش آن است.
شایع ترین دلیل ریزش ابرو، برداشتن مداوم آنهاست. اکثرا تاثیر برداشتن نادرست ابروها بعد از گذشت مدتی طولانی به شکل کم پشتی و ریزش ابرو قابل مشاهده است. در واقع زمانی که بانوان به دوره میانسالی می رسند، این مشکل را در ابروهای خود می بینند که تا حد زیادی به دفعات برداشتن ابروها و رنگ کردن آنها مربوط می شود، چون وقتی موها را با موچین از ریشه خارج می کنید، خونریزی میکروسکوپی، در حدی که قابل رویت نیست در محل رویش مو، روی می دهد. این خونریزی می تواند باعث مردن ریشه مو شود و مو دیگر به طور کامل رشد نمی کند.با مداومت در این کار،بعد از چند سال، ریشه مو آسیب دیده و دیگر قادر به رویش نیست،ابرو کم پشت می گردد. برای جلوگیری از چنین معضلی در ایام میانسالی پیشنهاد می شود استفاده از موچین را به حداقل برسانید.به جای آن ابزار و وسایل بهداشتی دیگر را به کار ببرید.
سایر دلایلی که باعث بروز این مشکل می گردند، اختلالات هورمونی، برخی بیماری ها و مصرف بعضی از داروها هستند.بیماری های هورمونی موها را خشک و شکننده می کنند. بیماری تیروئید یکی از این بیماری هاست.تغییرات هورمونی طی دوران حاملگی نیز از عواملی است که بر تعادل هورمونی فرد اثر گذاشته، ریزش و کم پشتی ابرو را موجب می شود. التهاب و ریزش منطقه ای مو (بیماری آلوپسی) هم یکی از بیماری هایی است که این معضل را ایجاد می کند.علاوه بر این مشکلات روحی مثل داشتن استرس و یا وارد شدن شوک هم بر ریزش مو تاثیرگذار است.
ریزش ابرو می تواند از عوارض مصرف داروهایی مانند دانازول، پروژسترون، دی اتیل استیل بسترول نیز باشد. ماینوکسیدیل دارویی است که معمولا در چنین مواردی برای درمان این عارضه به کار می رود.هفته ای دو بار مقداری از این دارو را با گوش پاک کن به ابرو بزنید. طی 6 ماه استفاده، مشکل حل می شود.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ