با پدیکور چطور پای زیباتری داشته باشیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۱۵۲ بار بازدید شده

با پدیکور چطور پای زیباتری داشته باشیم؟
اگر قسمتی از پوست کف پاهایتان سفت و سفید شده، و یا دلتان نمی خواهد دچار معضل ترک پا شوید، دوست دارید پاهایتان همیشه زیبا و سالم باشند، با پدیکور می توانید به خواسته خود برسید. پدیکور روشی موثر برای مراقبت از پاهاست که به شما کمک می کند پا و ناخنهایی سالم و زیبا داشته باشید. روش انجام پدیکور بسیار آسان است و شما می توانید آن را خودتان در خانه نیز انجام دهید.
کار اصلی پدیکور، برداشتن گوشت اضافه دور ناخن و پوسته کف و  پاشنه پاهاست. برای شروع این کار لازم است، ابتدا لاک و هرگونه ماده موجود روی ناخن و پا را بردارید. سپس ناخن هایتان را با ناخن گیر مناسبی بگیرید، طوری که سر ناخن صاف باشد. حال ناخن ها را سوهان بکشید.
وان حمام را از آب گرم پر کنید. توجه کنید که آب باید حتما گرم باشد. یک فنجان نمک فرنگی اصل یا همان سولفات دومنیزی در آب بریزید و چند قطره روغن رزماری یا اوکالیپتوس به آن اضافه کنید. روی یک صندلی راحت بنشینید. پا ها را در آب گرم فرو ببرید. ده دقیقه در این وضع بماند.
حالا از یک اسکراب پا استفاده کنید و آن را روی تمام ساق و سطح پا بزنید. بعد پاها را آب بکشید تا ماده اسکراب از روی پوست پاک شود. سنگ پا را خیس و نمناک کرده و با آن کف پا را ماساژ دهید. به خصوص قسمتهایی که پوست آن ها ضخیم شده است. بعد پا را آبکشی کنید، تا سلولهای مرده از آن جدا شوند، با حوله تمیز آنها را خشک کنید، یک مرطوب کننده قوی بردارید و تمام پوست پا را با آن ماساژ دهید. از لوسیون پا نیز استفاده کنید. برای انگشتان، لوسیون چرب مناسب است.
جدا کننده انگشتان را بین انگشتان تان قرار دهید، ابتدا به آنها براق کننده بزنید. سپس از لاک دلخواه تان، دو لایه روی هر ناخن بکشید، می توانید برای ماندگاری بیشتر یک لایه براق کننده  روی لاک بزنید. کار شما تمام شده است حتما حالا می توانید تغییر را در پا های خود ببینید، مطمئنا متوجه شده اید که پا ها نسبت به قبل زیباتر و سالم تر شده اند. در انتها لازم است حتما بگوییم که اگر مثل خیلی از افراد برای انجام پدیکور به سالن های آرایشی می روید برای رعایت بهداشت لاک را همراه خودتان ببرید، تا دچار عوارض آن نشوید.
 

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ