با کتاب به کوتاهی آه به بلندای ماه بیشتر آشنا شوید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۹۶۱ بار بازدید شده

با کتاب به کوتاهی آه به بلندای ماه بیشتر آشنا شوید
کتاب به کوتاهی آه به بلندای ماه از نوشته های دکتر موسوی گرمارودی است.این کتاب را دکتر گرمارودی در رابطه با زندگی حضرت زهرا(س) نوشته است و در زمان نوشتن اش به مباحث تاریخی تکیه کرده است.
کتاب به کوتاهی آه به بلندای ماه از قبل از تولد حضرت زهرا(س) شروع می شود.دورانی که پدر بزرگوارش گذرانده ،سختی ها و داستان های مکه و مدینه تا فاطمه به دنیا می آید و حال زندگی که بر این بانو گذشته است را در زمان های مختلف مانند زندگی مشترک ،اتفاقاتی که بر همسرش علی (ع) گذشت تا شهادت این بانو در بر می گیرد.
دکتر گرمارودی در انتهای کتاب به کوتاهی آه به بلندای ماه شعر هایی نیز از اساتید بزرگی که درباره حضرت زهرا(س) سروده اند آورده است.

در بخشی از کتاب به کوتاهی آه به بلندای ماه می خوانیم:

زندگی در مدینه با انبوه کارهای اجتماعی پیامبر و غزوه ها(یعنی جنگ هایی که پیامبر خود در آن حضور داشتند ) و سریه ها (یعنی جنگ هایی که به امر پیامبر انجام می گرفت اما پیامبر خود در آن حضور نداشتند) مسئله کتابت وحی،رتق و فتق امور مهاجران و اسکان آنان،سامان دادن ارتباط های انصار و مهاجران و... و دهها مشکل و مسئله ی دیگر که مدیریت والای پیامبر در اغلب آنها با حضور و یا اطلاع فاطمه جوان انجام می گرفت و نیز درک و دریافت فاطمه از شکیبایی و متانت و نرمش و رامش پیامبر،بر تجربه های او می افزود و در او هم پختگی بوجود می آورد.هرگاه پیامبر به خانه می آمد فاطمه نخستین کسی بود که فاطمه سراغش را می گرفت و چون از خانه می رفت،فاطمه ،آخرین کسی بود که پیامبر او را بدرود می گفت.
عشق فاطمه به پدر سبب می شد که هرگاه پیامبر از خانه بیرون می رفت،فاطمه تا بازگشت او دچار تشویش و بی تابی گردد.
این بی تابی در جنگ احد به اوج رسید ...

کتاب مذهبی, کتاب موسوی گرمارودی
کتاب به کوتاهی آه به بلندای ماه نوشته دکتر سید علی موسوی گرمارودی است
انتشارات: قدیانی
در 248 صفحه
برای تهیه  کتاب به کوتاهی آه به بلندای ماه کلیک کنید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ