برای بزرگ کردن سینه چیکار کنیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۵۲۸ بار بازدید شده

برای بزرگ کردن سینه چیکار کنیم؟
بزرگ کردن سینه یکی از مهمترین دغدغه های امروزی بانوانی است که از اندازه سایز سینه خود رضایت ندارند و برای دست یابی به آن روش های مختلفی وجود دارد که بسیاری از بانوان بین انتخاب روش مناسب برای تغییر در سایز به عنوان روش بزرگ کننده سینه مردد هستند.مسلما بانوانی که از کوچک بودن سینه خود رضایت ندارند بهتر است برای برای بزرگ کردن آن،در رسیدن به این هدف اطلاعات خود را افزایش دهند تا بتوانند بهترین روش را برگزینند.ما در این مقاله به عوامل کوچک بودن سینه اشاره میکنیم و سپس راهکارهایی را برای درمان این موضوع ارائه میدهیم.

بهتر است با بافت سینه و نحوه کارکرد و آناتومی آن کمی آسنا بشیم و اطلاعاتی داشته باشیم:
*مجاری و غدد شیری: لوب ها پره هایی به صورت یک چرخ هستند که کل سینه را احاطه کردند و از بخش های کوچکتری به نام لوبول تشکیل شده اند که در نهایت به یک غده کوچک شیری منتهی می شوند.در زمان بارداری و شیردهی غده شیر را تولید و این مجاری آن را به نوک سینه هدایت میکنند.
*نوک و هاله: نوک در وسط سینه قرار دارد که برجسته و در برخی کمی فرورفته است و توسط یک بخش رنگی به نام هاله احاطه شده و مجاری شیر به نوک سینه منتهی می شوند.رنگ هاله در بانوان متفاوت است و بسته به تغییرات هورمونی و در زمان پریودی و بارداری تغییر رنگ می دهد.
*بافت چربی: بیشتر فضای داخلی سینه را بافت چربی تشکیل داده است که در حفظ ظاهر و سفتی سینه و همچنین محافظت از آن در برابر ضربات فیزیکی بسیار موثر است که در بانوان جوان معمولا کمتر از بانوان پا به سن گذاشته وجود دارد که همین دلیل سفتی سینه بانوان جوانتر است که از بافت ماهیچه ای و غددی بیشتری برخوردار می باشد.
*غدد لنفاوی و عروق خونی:در کنار عروق خونی که وظیفه رساندن مواد غذایی و اکسیژن و خارج کردن مواد دفعی را دارند شبکه ای از عروق لنفاوی در سراسر سینه وجود دارد که دارای غدد هستند و وظیفه آنها انتقال مواد زائد،چربی اضافه،پروتئین ها و سلول های سیستم ایمنی را از طریق رگ های لنفی به سیاهرگ های بزرگ قلب هدایت می کنند.
نکته قابل توجه در شبکه لنفاوی بدن این است که در بیماری سرطان نقش مهمی را ایفا می کند و سلول های سرطانی از طریق این شبکه می توانند انتقال پیدا کنند و در تست های پزشکی اگر عوامل سلول های سرطانی در این غدد یافت نشود نشان از مراحل اولیه سرطان دارد و قابل درمان می باشد.
حال که با ساختار و آناتومی سینه آشنا شدیم می خواهیم به بررسی عوامل کوچک ماندن سینه بپردازیم لازم به توضیح نیست که برای بکار گرفتن بهترین روش برطرف کردن کوچک بودن سینه باید دلیل این اتفاق را بدانیم.


عوامل کوچک بودن سینه

_اختلالات هورمونی
 دانشمندان دریافتند که مهمترین عامل در کوچک ماندن و رشد نکردن سینه بانوان اختلالات هورمونی است.همان طور که میدانید هورمون های استروژن و پروژسترون که توسط تخمک تولید می شوند برای رشد سینه بسیار حائز اهمیت هستند.بسته به دلایل مختلف اختلالات هورمونی در سن بلوغ اتفاق می افتد که باعث ترشح کمتر این هورمون ها شده و از رشد سینه جلوگیری می شود.وراثت یکی از عوامل اخلال در میزان ترشح این هورمون در بانوان است.

_لاغری
 افرادی که لاغر هستند خود به خود کمبود چربی انباشته شده در بدن را احساس می کنند یکی از بافت های اصلی تشکیل دهنده سینه نیز چربی است که در بدن افراد لاغر کمتر یافت می شود همچنین میزان هورمون های استروژن و پروژسترون هم در افراد لاغر کمتر ترشح می شود که به میزان رشد بافت سینه هم اثرگذار است.


_کاهش وزن
 با کاهش وزن بدن از میزان چربی انباشته کاسته و خود به خود سینه ها کوچکتر و شل و آویزان می شوند زیرا یکی از مهمترین بافت های موجود در سینه ،چربی است.اکثر بانوانی که حتی بعد از رژیم غذایی به حالت اولیه وزن خود برگشته اند هم از شل شدن سینه های خود ناراضی اند.
با شناختی که از آناتومی سینه ها بدست آوردیم و همچنین دلایلی که به کوچک بودن سینه ها ختم می شد را شناسایی کردیم می خواهیم راهکارهایی را برای برطرف کردن این مشکل بررسی کنیم.روش های فراوانی توصیه شده اند از قدیم تا به امروز اما ما با بررسی تحقیقات پزشکان و علم روز بهترین روش هارا به شما ارائه می کنیم،همراه ما باشید.
متاسفانه بسیاری از بانوان برای رفع مشکل کوچک بودن سینه هایشان به سراغ عمل های جراحی می روند که نه از طرف ما و نه از طرف پزشکان توصیه نمی شود آن هم به علت عوارض بی شماری که دارد و هر روز هم به عوارض شناسایی شده آن اضافه می شود اما متاسفانه به علت سود فراوانی که این عمل ها دارد همه روزه کلینیک های جدیدی ساخته می شود و به علت تبلیغات مخرب فراوانی که وجود دارد عده ای هزینه های گزافی می کنند تا به بدن خود با عمل های جراحی آسیب بزنند.


راهکارهای بزرگ کردن سینه

_ دستگاه وکیوم
شاید خیلی از بانوان با دستگاه وکیوم (بادکش) سینه آشنایی داشته باشند چون از به روزترین روش های بزرگ کننده سینه است که امروزه در جهان وجود دارد.عملکرد این دستگاه کاملا علمی و اصولی بوده و با فشاری که توسط ایجاد محیط خلا در قسمت سینه می کند سلول های موجود در سینه را مجبور به بافت سازی و در نتیجه حجیم شدن می کند که علاوه بر بدون عوارض بودن آن اثرات غیر قابل بازگشت به حالت اولیه را دارد و کاملا روند طبیعی را طی می کند.
تقریبا برای تمامی افرادی که از این دستگاه استفاده کرده اند اتفاق افتاده است که علاوه بر بزرگ شدن،فرم دهی و قوام سینه نیز افزایش پیدا کرده به صورتی که برای درمان شل شدن سینه بعد از دوران بارداری و شیردهی نیز این دستگاه توسط پزشکان به مادران توصیه می شود.
طبق آماری که وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در سال 2015 منتشر کرد چیزی بالغ بر 85 درصد بانوانی که به توصیه پزشک از دستگاه وکیوم استفاده کرده اند یک الی دو سایز سینه هایشان بزرگ تر شده آن هم در مدت زمان 40 روزه.


همان طور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید در اکثر مقالات نوشته شده در دانشگاه های پزشکی غرب،استفاده از دستگاه وکیوم سینه یک روش جدید و موثر برای مقابله با رشد نکردن و فرم نداشتن سینه ها ارائه شده است و در بازار های جهانی انواع گوناگون در مدل های مختلف و قیمت بسیار بیشتر از بازار ایران، این دستگاه خرید و فروش می شود.


_کرم و روغن حجم دهنده
از دیگر محصولاتی که برای حجیم کردن،سفت کردن و فرم دادن به سینه در بین بانوان محبوبیت زیادی دارد و تقریبا جواب دهی برای عده ی زیادی از مصرف کنندگان آن را داشته کرم های حجم دهنده هستند.اما باید در انتخاب این کرم ها کمی دقت بیشتری داشت و کرم هایی را برگزید که توسط پزشکان هم توصیه می شوند و از مواد طبیعی با عصاره های گیاهی که برای اثر بخشی روی بافت سینه مفیدتر هستند تشکیل شده باشند.
شاید شما هم اسم روغن خراطین را شنیده باشید،این روغن از نوعی کرم خاکی تهیه شده که دانشمندان طبق مشاهدات شان در تحقیقاتی که بر روی این نوع کرم انجام داده اند دریافته اند که قدرت عجیبی در بافت سازی و بازپروری آسیب های وارده به خود را دارد و جالب است که بدانید این مکانیزم بر روی انسان نیز مثمر ثمر واقع شده و روغن خراطین"اصل" برای بافت سازی و افزایش حجم سینه،باسن،لب ها و آلت تناسلی و ... استفاده می شود.


_ورزش و تغذیه
همان طور که قبلا گفتیم اصلی ترین عامل رشد نکردن سینه بانوان در زمان بلوغ،کم کاری تخمک ها در ترشح هرمون استروژن است اما می توان با تغذیه از موادی که باعث ترشح بیشتر هورمون های زنانه شوند میزان رشد سینه ها را افزایش داد.
از جمله این خوراکی ها می توان به میوه ها(سیب،گیلاس،آلو) و سبزیجات(چغندر،هویج،خیار) و حبوبات(جو،برنج،گندم) و بقولات(بذر کتان،تخمه آفتاب گردان،بذر رازیانه) و چاشنی ها (سیر،جعفری،شبدر) اشاره کرد.
ورزش کردن نیز همواره جزو گزینه ها برای بزرگ کردن بافت های ماهیچه ای می باشد و با ورزش هایی که مربی در سالن های ورزشی و حتی انجام آنها در منزل به شما آموزش می دهد بافت ماهیچه ای سینه را تقویت و بزرگ کنید که در فرم دهی و بالا نگه داشتن سینه بسیار موثر است.لازم به ذکر است که این ورزش ها را می توانید به همراه استفاده از دستگاه وکیوم،کرم های حجم دهنده سینه و روغن خراطین انجام دهید تا تاثیر آن چند برابر شود.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ