بوتاکس و باید و نبایدهای آن!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۹۹۶ بار بازدید شده

بوتاکس و باید و نبایدهای آن!
یکی از راه های درمانی برای از بین بردن چین و چروکها، بوتاکس است، که در خیلی ار مراکز پزشکی انجام می شود و گاهی اوقات به عنوان بهترین راه حل پیشنهادی، برای خلاصی از شر خطوط برجسته و عمیق صورت به بیماران توصیه می شود. درمان ابروهای افتاده نیز با این ماده امکان پذیر می باشد، و تاثیر قطعی آن بارها، مشاهده گردیده است.   

بوتاکس چه نوع چین چرو کی را درمان می کند؟

چروک ها دو نوع هستند، ایستاتیک و داینامیک. وقتی پوست صورتتان، در حالت آرام و استراحت باشد، روی آن چروک هایی دیده می شود. به آن ها چروکهای ایستاتیک می گویند. این چروکها در اثر عوامل محیطی مثل نور آفتاب، و یا کهولت سنی و یا حتی موارد ارثی به وجود می آیند و با ترکیبات اسیدهای میوه، لایه برداری با مواد شیمیایی و در نهایت لیزر درمانی، از بین می روند. اما وقتی این چروکها در اثر فعالیت زیاد عضلانی، در ناحیه صورت ایجاد شوند، به آن داینامیک می گوییم. چروکهای روی پیشانی، دور چشم موسوم به پاکلاغی، از این نوع چروک هستند. که در اثر یک عادت همیشگی، مثل اخم کردن دائم و یا خندیدن طوری که پوست دور چشم جمع شود، یه وجود می آیند. هر چند که برای هر دو مورد از چروک ها استفاده از تزریق بوتاکس و یا استفاده از کرم بوتاکس گزینه مناسبی است.

بوتاکس چیست و جگونه عمل می کند؟

بوتاکس یک پروتئین خالص طبیعی است، که از باکتری کلوستیریدیوم به دست می آید و در دوز پایین مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در ناحیه تزریق شده، طی چند روز عضلاتی را که باعث ایجاد چروک شدند، از کار می اندازد و اصلاحا فلج می کند.
از ویژگی های محبوب این ماده، این است که، بعد از انجام عمل، احتیاج به دوره نقاهت برای بهبودی ندارد. حتی می توانید بعد از آن به سر کارتان بروید. هر چند که در بعضی موارد، عوارضی مثل تورم، قرمزی یا خون مردگی به صورت موقت دیده شده است. پزشکان موقع تزریق از بی حس کننده استفاده می کنند، پس دردی احساس نمی کنید. ممکن است بعد از تزریق احساس مورمور شدن داشته باشید. اثر آن، معمولا سه تا شش ماه، در عضلات باقی می ماند. بعد از این مدت، از بین می رود. که با صلاح دید پزشکتان می توانید مجددا تمدید کنید. البته ماندگاری آن با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، بدون پوشش محافظ و ضد آفتاب و کشیدن سیگار کاهش پیدا می کند.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ