ترک های دوران بارداری را درمان کنید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۱۹۰ بار بازدید شده

ترک های دوران بارداری را درمان کنید
دوره های حساس پوست بانوان، دوران نوجوانی و دوران بارداری می باشد، که در هر دو دوره امکان ترک ترک شدن پوست وجود دارد. در این میان ترک برداشتن پوست شکم در دوره بارداری یکی از مشکلات اجتناب ناپذیر است. این مشکل بسیار شایع است. به طوری که می توان گفت اکثریت بانوان در طی دوران بارداری شان با این معضل رو برو می شوند.
این ترکها اکثرا بدون علایم خاصی به طور ناگهانی ایجاد می شوند. دو عامل مهم در ایجاد آنها را، تغییرات هورمونی در بدن و کشیدگی پوست می دانند. به غیر از دو عامل گفته شده، برای ترک های بارداری سن شخص هم موثر است. ترک دوره بارداری با افزایش سن مادر کمتر می شود. یعنی برای مادری که در سنین 15 تا 20 سالگی می باشد، به نسبت مادری که در سن 30 تا 35سالگی دوره بارداری خود را می گذراند، بیشتر این احتمال وجود دارد که دچار ترک پوستی شود.

درمان ترک های دوران بارداری:

خیلی بهتر است که قبل از اینکه در روی پوست تان ترک ها را مشاهده کنید، به فکر آنها باشید و راه های پیشگیرانه را جدی بگیرید. از هر نوع محصولی که به این منظور  استفاده می کنید، باید حتما پوست تان را آماده کشش کند. ساده ترین راه پیشگیری خانگی نیز مالیدن روغن زیتون بر روی پوست  و مصرف ویتامین های لازم مثل ویتامین E است.  
اما اگر وقتی دچار ترک روی شکم شدید، حتما هر چه زودتر به فکر درمان باشید. در بازار و یا فروشگاه های اینترنتی کرم رفع ترک شکم و بدن وجود دارد هر چند کیفیت هر کدام متفاوت است اما از بین برند های موجود در بازار برند والنسی طرفداران بیشتری را توانسته برای خود جلب کند. چون غیر از ترک های جدید ترک های قدیمی را هم می تواند کاملا درمان کند. البته این مورد را هم باید در نظر داشته باشید که گذشت زمان ,عامل بسیار مهمی در مدت زمان رسیدن به نتیجه دلخواه تان است. این ترک ها بر عکس ایجاد ناگهانی و بی مقدمه شان، بدون درمان و خود به خود از بین نمی روند. آنها هیچ رنگدانه ای ندارند و تنها با گذشت زمان سفیدتر می شوند. تنها در صورت درمان به رنگ پوست طبیعی بر می گردند.
نکته ی آخر اینکه امکان ایجاد این ترکها بیشتر از هر وقتی در طی ماه های هفتم و هشتم بارداری است که پوست در شکننده ترین حالت خود قرار دارد. اما چون ممکن است ترک ها از ماه چهارم بارداری تا بعد از زایمان هم ایجاد شوند، دوره مراقبتی باید حتما در تمام این مدت باشد.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ