جوش صورت بعد از اصلاح را چگونه درمان کنیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۷۳۴۷ بار بازدید شده

جوش صورت بعد از اصلاح را چگونه درمان کنیم؟
تراشیدن ریش مخصوصا در قسمت هایی از صورت مانند چانه و گردن جوش های ریز را بدتر و پوست را ملتهب تر می کند.اگر در سنی هستید که جوش های جوانی بروی صورت تان وجود دارد تا زمانی که این جوش های ریز بهبود یابند از تراشیدن صورت تان آن هم با تیغ خودداری کنید و چون موهای ریز دوباره به پوست تان برگشت می کنند باعث تحریک بیشتری هم می شوند.طبیعتا در این وضعیت بهترین راه حل استفاده از ماشین ریش تراش و  گذاشتن ته ریش است.
اما در مواقعی جوش های ریز در کنار هم بعد از تراشیدن صورت هم در بین پسران و هم آقایان دیده می شود که گاهی اوقات با خارش هم همراه است.در این مقاله مواردی جمع آوری شده که هم برای رفع این گونه جوش ها و هم پیش گیری آن کمک تان می کند:

1ـ اولین و مهمترین نکته این است که در زمانی که در حمام هستید و یا بعد از آن صورت تان را اصلاح کنید.مرطوب و نرم بودن صورت باعث جلوگیری از جوش و التهاب پوستی میشود.
2ـ و اگر حمام کردن در آن لحظه برای تان مقدور نیست حتما صورت تان را چند بار با آب و شامپوی بدن بشویید تا نه تنها مرطوب شده بلکه با ترشح مقداری چربی نرم تر و آماده برای اصلاح باشد.
3ـ اگر می خواهید از کف و یا ژل ریش استفاده کنید آن را به صورت دورانی و ماساژ وار و از پایین به بالا بمالید تا تمام قسمت های پوست تان مانند زیر موها را هم در برگیرد.
4ـ اگر پوست صورت تان جوش های زیادی می زند و با جوش های چرکی همراه است، برای اصلاح از تیغ های یک بار مصرف استفاده کنید و اگر هم از ماشین ریش تراش استفاده می کنید بعد از اتمام کار حتما آن را با آب و یا مواد استریل کننده تمیز نمایید.و برای شست و شوی صورت تان از صابون ضد جوش استفاده کنید.
5ـ بعد از اتمام کار برای خشک کردن صورت تان حوله را بروی پوست نکشید تنها آن را چند بار بروی صورت گذاشته و بردارید.
6ـ بعد از اصلاح تان هم حتما از محلول هایی که به عنوان ضدعفونی کننده و نرم کننده هستند (after shave) استفاده کنید.
7ـ در صورت جوش زدن مجدد حتما از صابون های ضد جوش مانند صابون خاویار استفاده کنید تا به مرور از حساسیت پوست تان کم شده و جوش ها از بین بروند.
8ـ اگر پوست تان خشک و زبر است هم بعد از استفاده از محلول های after shaver حتما از کرم های مرطوب کننده به صورت دورانی بروی پوست تان استفاده نمایید.

ـ البته اگر به دنبال راه حل راحت تری هستید ما صابون ضدجوش خاویار را توصیه میکنیم:
مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ