در زمستان چگونه باید از پوست مراقبت کنیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۹۶۷ بار بازدید شده

در زمستان چگونه باید از پوست مراقبت کنیم؟
مدتی است که سوز و سرمای فصل زمستان شروع شده، حتما تا به حال تاثیر این تغییر فصلی را بر روی پوست تان مشاهده کرده اید، اکثر مشکلاتی که افراد در این فصل به آن دچار می شوند، خشکی و شکنندگی بیش از حد پوست است. شاید باور کردنی نباشد اما شما می توانید، این مشکل و سایر مشکلاتی را که در این وقت سال بسیاری از افراد به آن دچار می شوند ، با انجام چند راه کار ساده حل و از بروز آن نیز جلوگیری کنید.

کرم ضد آفتاب را در زمستان فراموش نکنید

تحمل پوست هر فرد با توجه به نوع آن، در مقابل نور خورشید متفاوت است. بنابراین هیچگاه نمی توان گفت دقیقا چه مقدار از نور خورشید به پوست آسیب می رساند.  این میزان کاملا نسبی است و برای هر شخص متفاوت است. همانطور که می دانید اشعه ماورای بنفشی که در نور آفتاب وجود دارد، به بافتهای پوست صدمه زده، تولید کلاژن آن مختل می کند که باعث ایجاد چین و چروک پوست و لکه های رنگی ناشی از آفتاب سوختگی بر روی آن می شود. علاوه بر این، این اشعه مضر، باعث جهش ژنتیکی و تغییر دی ان ای می گردد که به نوبه خود، عاملی برای سرطان پوست است.
هرچند در زمستان نور آفتاب ضعیف تر است. اما در این نور ضعیف نیز اشعه ماورابنفش خورشید وجود دارد و لازم است که حتما از یک کرم ضد آفتاب با SPF 30 تا 50 استفاده کنید.

از کرم های حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنید

همچنین لازم است از کرم حاوی آنتی اکسیدان نیز برای تغذیه پوست خود به کار ببرید. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد موجود در پوست را به خود جذب می کنند. این رادیکالها در صورت جذب نشدن کارهای داخلی یک سلول پوستی را مختل می کنند.

ویتامین C مصرف کنید

میوه های زمستانی مثل مرکبات و انواع آن منبع غنی از ویتامین C هستند. این ویتامین از روند پیری پوست جلوگیری می کند و آن را تازه و شاداب نگه می دارد. بهتر است میوه های مصرفی تان تازه باشند، به غیر شکل از خوراکی می توانید از انواع ماسک های زمستانی که ما در وبلاگ روشا  برای شما آموزش داده شده، برای تغذیه پوستتان، استفاده کنید.
 

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ