راه حل لکه های قرمز صورت چیست؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۶۲۰۷ بار بازدید شده

راه حل لکه های قرمز صورت چیست؟
بعضی از اشخاص پوست حساسي دارند و بر روی پوست صورت و بدنشان لکه هایی قرمز رنگ دیده می شود و زیبایی و ظاهر آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. گاهی اوقات همراه بروز این لکه ها، احساس خارش و سوزش نیز به وجود می آید که ممکن است تحمل وضعیت را برای فرد خیلی آزاردهنده کند.ما سعی کردیم در این متن برایتان شرح می دهیم که این لکه ها چه هستند و چرا روی پوست ظاهر می شوند و راه خلاصی از آنها چیست؟
يکي از مشکلات پوستی مخصوصا برای پوستهای حساس لکه هاي قرمز است. اکثرا اين بيماري را به نام روزاسه مي شناسند در این بیماری در روي بيني، گونه و چانه، رگ هاي خوني و غده هاي چربي بزرگ شده، نمايان و برجسته مي شوند. کساني که به بيماري روزاسه دچار مي شوند در زمان عصبانيت که رگهاي خوني گشادتر شده و خون به سطح پوست نزديک تر مي شود رنگ پوستشان قرمز مي شود و چهره برافروخته ای دارند.
براي درمان لکه هاي قرمز چه بايد کرد؟
اگر وضعيت شما مشابه وضعيت گفته شده مي باشد احتمالا به بيماري روزاسه دچار هستيد. براي درمان اين مشکل، مواد ضد التهابي و تسکين دهنده مي توانند بسيار مفيد واقع شوند.همچنین جلبک، ماسک جوي دو سر کلوييدي و شيرين بيان را می توان از جمله مواد مفيد برای حل این لکه ها برشمرد. استفاده از کرمهايي که داراي جلبک سبز و قهوه اي مي باشند نیز براي کاهش التهاب پوست مناسب هستند چون گليسيرين موجود در اين کرمها رطوبت پوستي را افزايش داده و شادابي پوست را به آن بازمي گرداند. مصرف غذاهاي غني از پروبيوتيک مثل ماست به همراه گياهان تازه هم بر کمتر شدن آثار حساسيت پوستي تاثير است.
مواردي که بايد از آن اجتناب کنيد:
برای درمان این لکه ها حتما باید از
ماساژ پوست
محصولات آرايشي حاوي اسيد
غذاهاي تند و ادويه دار
دوری کنید چراکه باعث تحریک و وخیم تر شدن وضعیت شما می شوند.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ