رفع چروک دور چشم با ماساژ

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۷۰۰۲ بار بازدید شده

رفع چروک دور چشم با ماساژ
اکثرا افراد از سن سی سالگی متوجه چین و چروک های دورچشم هایشان می شوند. چین و چروک های ریز و درشتی که صورت را خسته و پژمرده می کند و سن را بیشتر نشان می دهد.همه می دانید که پوست دور چشم خیلی نازک است، و نسبت به سایر قسمت های بدن بسیار حساس تر. خیلی زود چین و چروک بر می دارد، و باعث می شود، زیبایی چشم ها دیده نشود. برای همین حفظ شادابی آن، در حفظ زیبایی چشم ها و صورت بسیار تاثیرگذار است. ماساژ پوست دور چشم تا حد زیادی می تواند از این مشکلات جلوگیری کند.
 در هر سنی که باشید، می توانید این ماساژها را، برای رفع چروک دور چشم تان و جلوگیری از این مشکل، به کار ببرید. اهمیت آنها هم در همین است. حواس تان باشد که آنها را درست انجام دهید، اشتباه در انجام ورزش ممکن است باعث شود، تصور کنید که این ورزش ها تاثیری ندارد، در حالی که اصلا این طور نیست. حتما قبل از دستهایتان بشویید. با دست خشک و تمیز تمرین ها را انجام دهید.

رفع چروک دور چشم با ماساژ:

1ـ ماساژ پلک یک
این تمرین از افتادگی پلک جلوگیری می کند. چشم هایتان را ببندید.حالا دو انگشت اشاره و میانی دست راست را روی پلک راست تان بگذارید.همین کار را برای پلک چپ انجام دهید. دو انگشت اشاره و میانی دست چپ را روی چشم چپ قرار دهید.حالا ابروها را تا آنجا که می توانید، به سمت بالا بکشید.ده ثانیه به همین شکل نگه دارید.حواستان باشد که نباید انگشت ها از روی پلکها جدا شود.حالا دستها را بردارید، چشم ها را به آرامی باز کنید. به چشم تان استراحت دهید.لازم است که این تمرین را 3 بار در روز انجام دهید.
ماساژ دور چشم, رفع چروک دور چشم
2ـ ماساژ پلک دو
دو انگشت  اشاره را در ناحیه گیج گاهی سرتان قرار دهید. با انگشت پوست را کمی فشار دهید، تا عضلات آن کشیده شود. حالا تا ده بار پلک چشم ها را باز و بسته کنید. این تمرین را سه بار در روز انجام دهید.

مقالات مرتبط:
عینک آفتابی بزنید تا دور چشم تان چروک نشود
درمان طبیعی چین و چروک دور چشم
با انجام این کارها بدون آرایش هم زیبا به نظر می رسید!

3ـ ماساژ گوشه چشم یک
این تمرین برای درمان و جلوگیری از چین و چروک پوست دور چشم است. انگشت اشاره دست راست بر روی گوشه بیرونی چشم راست، انگشت اشاره دست چپ را هم روی گوشه بیرونی چشم  چپ بگذارید. حال با انگشت پوست را به سمت بیرون بکشید. تا چشم ها کشیده شود و به حالت چشم ژاپنی دربیاید. حالا آنها را رها کنید. این تمرین را 15 بار در روز انجام دهید.
ماساژ دور چشم, رفع چروک دور چشم
4ـ ماساژ گوشه چشم دو
در این ورزش هم انگشت اشاره هر  دست را در  گوشه بیرونی هر یک از چشم هایتان قرار دهید. حالا به آهستگی با نوک انگشتان را پوست دوران دهید. دوران شما باید طوری باشد که یک دایره بسیار کوچک به وجود بیاید. 30 دور این کار را تکرار کنید. توجه کنید که موقع تمرین چشم ها باید بسته باشد.
ماساژ دور چشم, رفع چروک دور چشم

5ـ ماساژ پلک پایین
دو انگشت  اشاره را در ناحیه گیج گاهی سرتان قرار دهید. . پوست را به آرامی به سمت بالا و عقب بکشید. این حرکت را با دقت انجام دهید. حالا باید چشم هایتان را ببندید. پلک زیرین را با انگشتهایتان به بالاترین حدی که می توانید، بکشید. بعد به همین صورت نگه دارید. پوست باید آهسته زیر انگشت تان بلغزد و به حالت طبیعی برگردد. این حرکت را دو بار در روز هر بار 20 ثانیه انجام دهید. این تمرین برای برطرف کردن چین و چروک دور چشم مناسب است.
ماساژ دور چشم, رفع چروک دور چشم

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ