روغن نارگیل به چه دردی می خورد؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۲۱۹۱ بار بازدید شده

روغن نارگیل به چه دردی می خورد؟
روغن ها، کاربرد های زیادی دارند. حتما تا به حال دیدید یا شنیدید، که از روغن هایی مثل بادام، زیتون، نارگیل، به قصد درمان یا تقویت موها، استفاده کنند. شاید شما هم برای انجام این کار، ترغیب شده باشید، اما قبل از انجام هر کاری، بهتر است بدانید، هر روغنی چه خاصیتی دارد و استفاده از آن، چطور می تواند، مفید واقع شود.
در بین روغنها روغن نارگیل، طرفدار زیادی دارد و خیلی از بانوان برای تقویت مو از این روغن استفاده می کنند. به همین منظور، در این مقاله خواص این ماده و شیوه درست مصرف آن را برایتان شرح می دهیم.
روغن نارگیل موادی در خود دارد، که مو را ضخیم تر می کند و کمبود پروتئین را از بین می برد. علاوه بر این با رطوبت و آبرسانی، مانع موخوره می شود. به درمان شوره سر، با کاهش پوسته ریزی، کمک می کند و برای این که مو هایتان حالت بگیرد، مفید است.
آموزش استفاده از روغن نارگیل, فواید روغن نارگیل

از روغن نارگیل چگونه استفاده کنیم؟

دو قاشق غذاخوری، روغن نارگیل را بگیرید. کف دست هایتان را به روغن آغشته کنید. کف دستها را بهم بمالید، تا در اثر اصطکاک گرم شود. حالا پوست سر را با آن ماساژ دهید. دوباره دستتان را کمی روغنی کنید. این روغن را به نوک مو هایتان بزنید.
اگر موی خشکی دارید، ساقه مو هایتان را در بین کف دست بگیرید و ماساژ دهید. حال مو را با شانه دندانه پهن، شانه بزنید. مراقب باشید که مو ها کشیده نشوند. به آرامی این کار را انجام دهید. بهتر است قبل از خواب از روغن استفاده کنید، صبح آن را بشویید. تا درمان کامل شوره سر و موخوره، هفته ای یکبار این کار انجام دهید. اگر می خواهید از شر خارش سرخلاص شوید، چند قطره آب لیمو، به روغن اضافه کنید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ