سبزه عیدی متفاوت داشته باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۹۰۱ بار بازدید شده

سبزه عیدی متفاوت داشته باشید
سبزه عید یکی از بخش های اصلی هفت سین است و در روزهای عید در خانه ی هر ایرانی یک سبزه پیدا می شود. سبزه به خاطر طراوت و زیبایی که دارد، تاثیر مثبت زیادی در روحیه افراد خانواده و مهمان ها می گذارد، مخصوصا اگر بتوانید در روزهای آخر اسفند خودتان در خانه سبزه سبز کنید، تاثیر این نشاط چندبرابر می شود، چون با هر بار نگاه کردن به آن دست رنج خود را می بینید.
در این مقاله می خواهیم شما را با یک ایده بسیار جالب آشنا کنیم تا سبزه ی عیدتان زیباتر و جذاب تر شود. شما با پوسته ی تخم مرغ می توانید، یک سبزه بسیار زیبا داشته باشید. انجام این کار بسیار راحت است. برای شروع کار به تعدادی که می خواهید سبزه داشته باشید تخم مرغ بردارید. سر آنها را طوری بشکنید که دو سوم تخم مرغ باقی بماند. سعی کنید تمامی تخم مرغ هایتان به یک اندازه در بیاید.
سبز کردن سبزه درون تخم مرغ دو روش دارد. روش اول آسانتر است. برای آن به مقداری پنبه احتیاج دارید. پنبه را گلوله کرده و خیس کنید. بعد آن را درون تخم مرغ جای دهید. سپس دانه های گندم را در روی پنبه ها بریزید. به جای دانه گندم می توانید دانه ی مورد دلخواه تان را نظیر عدس، ماش و... استفاده کنید. تخم مرغ ها را در جا تخم مرغی پلاستیکی و در معرض نور ملایم خورشید قرار دهید. روزی 3 یا 4 بار با اسپری روی پنبه را خیس کنید. وقتی سبزه ها سبز شدند. تخم مرغ ها به ظروفی که برای آنها در نظر گرفته اید منتقل کنید.
برای روش دیگر باید کمی بیشتر حوصله به خرج دهید. بعد از اینکه قسمت سر تخم مرغ را شکستید و محتویات داخل آن را خارج کردید، تخم مرغ را روی سطح صاف و سفتی بگذارید و با یک سوزن از داخل، در قسمت پایینی تخم مرغ چند سوراخ در کنار هم ایجاد کنید، تا تکه ی کوچکی از آن بشکند. بعد یک پارچه ی کوچک و نازک یا یک کاغذ نازک، روی آن بگذارید. تا خاک بیرون نریزد. حالا باید مقداری خاک درون تخم مرغ بریزید.سپس دانه های گندم را روی آن قرار دهید. با قاشقی کوچک دانه ها را با خاک بپوشانید. با کمک یک جاتخم مرغی پلاستیکی، آنها را در محلی زیر تابش غیر مستقیم نور آفتاب بگذارید. جا تخم مرغی های مقوایی رطوبت را به خود جذب می کنند، باعث می شوند رویه پوسته تخم مرغ بدشکل شود پس از آنها استفاده نکنید. مثل مورد قبل بعد از سبز شدن دانه ها آنها را به جایی که می خواهید منتقل کنید. اگر تمایل داشتید برای زیباتر شدن با سلیقه خودتان پوسته تخم مرغ را رنگ کنید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ