شیوه درست شستشوی مو با شامپو

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۱۰۰ بار بازدید شده

شیوه درست شستشوی مو با شامپو
شستشو با شامپو، مو را از هرگونه آلودگی و چربی دور می کند و مانع بروز بیماری های قارچی و باکتریایی می شود. برای همین شستن مو ها به شیوه درست بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. این کار نیاز دقت بالا ندارد و  وقت زیادی نمی گیرد. تنها کافی است کمی حوصله به خرج دهید، تا از مو هایی سالم و زیبا بهره مند شوید.
چنگ زدن به مو، موقع شستشو با شامپو اشتباه بزرگی است. چرا باعث از ضعف ریشه مو و مشکلات ناشی از آن می شود. اگر پوست سرتان چرب باشد، این کار باعث تحریک غدد چربی کف سر می شود و در نتیجه چربی بیشتری تولید می گردد.
برای شستشو مو، بسته به حجم مو هایتان شامپو بردارید. پوست سر را دورانی ماساژ دهید. اگر موی بلندی دارید، ، آن را روی سر جمع نکنید، آن از بالا به پایین بشویید. هر بخش مو را در دست بگیرید و ماساژ دهید. به این شکل  علاوه بر تمیزی و درخشانی مو، از ریزش و خوره مو هم جلوگیری می کنید. تعداد دفعات شستن با توجه به حجم مو متفاوت است. اگر موی کوتاهی دارید، یکبار شستن مو  کافی است. اما اگر موهای بلندی دارید، دو بار شستن معمولا کفایت می کنید.
توجه کنید ناخن و نوک انگشتان تان را به پوست سر نزنید. درجه دمای آب هم نباید داغ و  یا سرد باشد. آب ولرمی که کمی خنک باشد، برای شستشو  و آبکشیدن مناسب است.
 شامپو مصرفی تان باید نوع و جنس موهایتان مطابقت داشته باشد. موها اکثرا به انواع چرب، خشک و معمولی شناخته می شوند. شامپو برای موهای چرب، حتما باید دارای  PH  شش و یا هفت باشد. این موها نیازی به استفاده از  نرم کننده ندارند. برای کسانی که مو های خشک دارند، عکس این موضوع صادق است. یعنی حتما نیاز به نرم کننده دارند. شامپو های کرمی، روغنها، کرم های تقویت کننده، برای این موها کار گشا است. اگر موهایی خشک دارید، تعداد دفعات شستشو را باید به حداقل برسانید. به  هیچ عنوان از آب داغ استفاده نکنید. یادتان باشد که هر کسی باید از شامپوهای مخصوص موهای خود استفاده کند. بعضی از افراد هم پوست حساسی دارند و با مصرف شامپو ها دچار خارش و خشکی می شوند، راه حل مناسب برای این افراد این است که از شامپو بچه استفاده کنند.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ