علت شوره سر چیست؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۶۱۳ بار بازدید شده

علت شوره سر چیست؟
لای مو هایتان پوسته های سفید می بینید. خارش سر دارید که گاهی شدید می شود. گرد سفیدی روی شانه هایتان می ریزد و شما را خجالت زده می کند. این ها همه نشانه های شوره سر است. این پوسته های ریز و درشت، علاوه بر مشکلات بهداشتی که به همراه دارند، زیبایی فرد را هم از بین می برند. همیشه باعث نگرانی فرد هستند. 
پوست سر به طور طبیعی، طی حدود یک ماه، لایه های شاخی خود را پاک سازی می کند، یک لایه جدید تشکیل می دهد و لایه قدیمی را دور می اندازد. این لایه به صورت سلولهای مرده، از سطح پوست جدا می شود. اگر به هر دلیلی سرعت این روند افزایش یابد. تعداد سلولهای مرده افزایش می یابد. این سلولها به همراه، چربی و ترشحات دیگر پوست، تشکیل شوره سر را می دهند.
شوره سر به دو نوع، چرب و خشک تقسیم می شود. شوره های چرب دانه های بزرگ تری دارند، بهم چسبیده هستند و نمی ریزند، اما شوره سر خشک، شکل پودری خاکستری رنگ دارد و روی شانه ها می ریزد و اصلا چسبنده نیست.

دلایل بروز شوره سر چیست؟

یک دلیل رایج دیگر، آبکشی نادرست موها بعد از استفاده از شامپو ست. حتما موی سر بعد از شستشو کامل آب بکشید و بعد آن را شانه بزنید. اگر شامپو روی سر بماند، باعث شکل گیری شوره می شود.
در کنار این عامل، مشکلات گوارشی و تغذیه نادرست شایع ترین دلیل شوره سر است. واکنش های آلرژیک و سشوار کردن بیش از حد، بابلیس، رنگ کردن و مش کردن مکرر مو نیز، می تواند باعث بروز این مشکل بشود. هوای سرد و خشک، پوشش سر تنگ و چسبان، داشتن پوست چرب، از دیگر دلایل ایجاد این مشکل است.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ