عوارض هاشور ابرو که تا به حال نمی دانستید!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۷۲۹۱۸ بار بازدید شده

عوارض هاشور ابرو که تا به حال نمی دانستید!
امروزه بسیاری از بانوان ابروهای خود را هاشور می کنند. خیلی از آنان فقط برای اینکه مد جدید است و می خواهند به روز باشند، دست به این کار می زنند.  به آرایشگاه می روند و با هاشور ابرو بر می گردند، تازه بعد از آن متوجه عوارض ناراحت کننده اش می شوند. عوارضی که ممکن است تا مدتها دامن آنها را بگیرد. در چنین مواقعی باید پرسید این مشکلات را به چه قیمتی به وجود آورده اید.
هاشور همان تاتو است که بر روی بخش هایی از ابرو انجام می شود. برای افرادی که ابرو های کم پشت دارند، و یا جای زخم و شکستگی بین ابرو هایشان است، مناسب می باشد. مطمنئا تعداد افراد نیازمند به هاشور و تتو بسیار کمتر از میزان مراجعه کنندگان به آرایشگاه ها برای این کار است.
بعضی ها می گویند که مواد تاتو ضد حساسیت هستند، شاید این حرف درست باشد اما باید بدانید که واکنش بدن هر کسی به مواد خارجی متفاوت است.
موقع تتو قرمزی آنی بر روی پوست، به خاطر کاربرد سوزن و رنگ به وجود می آید. گاهی اوقات این حساسیت باقی می ماند، و تولید حساسیت و اگزما می کند، که ممکن است تا سالها نتوان آن را به طور کامل درمان کرد. بعضی از حساسیتهای ناشی از تتو هم، بعد از چند سال تازه خودشان را نشان می دهند.
آوردن گوشت اضافه بعد از تتو کردن نیز یکی از موارد شایع است که اکثرا به همراه قرمزی و خارش می باشد. این عارضه هم مانند مورد قبلی می تواند چند سال بعد از تتو به وجود بیاید.
وقتی یک ماده خارجی وارد پوست می شود،  بدن می  خواهد از خود دفاع کند و گلبولهای سفید را به سراغ آن می فرستد، در موقع هاشور هم همین اتفاق میافتد. وقتی رنگ تتو وارد پوست می شود، بدن که از قبل فکر شما را نخوانده است، با گلبولهای بیگانه خوار به سراغ آنها می رود، و نوعی ضایعه پوستی به نام گرانولوما، در اطراف ناحیه تزریق به وجود می آید، در این عارضه گلبولهای سفید سعی می کنند، رنگ را ببلعند و از پوست محافظت کنند. 
از آن گذشته، عفونت پوستی بعد از تتو بسیار رایج است. علائم آن سرخی، تورم و چرک است. برای جلوگیری از آن حتما مراقب استریل بودن لوازم کار باشید. به خصوص اگر در آرایشگاه ها و مکان های عمومی قصد انجام این کار را دارید، از آنها بخواهید که از سوزن یکبار مصرف استفاده کنند. اگر می توانید سوزن را خودتان تهیه کنید. حتما به این موضوع توجه کنید. بیماری های واگیردار خطرناک، ایدز و هپاتیت B , C ، کزاز و سل، از طریق سوزن های آلوده منتقل می شوند. برای همین حتما مکان ها و آرایشگاه های مطمئن را انتخاب کنبد.
لازم به یادآوری است که تتو برای کسانی که سابقه نقص ایمنی بدن دارند، بسیار خطرناک است.  اگر سابقه نقص ایمنی بدن دارید، هاشور و تتو  نکنید.
پاک کردن بعضی از تتوها با لیرز امکان پذیر است مخصوصا اگر به رنگ های تیره باشد. برای پاک کردن ابرو با لیزر، حتما به مراکز مجاز و پزشک متخصص مراجعه کنید. آرایشگرها برای این کار مهارت لازم را ندارند و اگر دوباره از رنگ استفاده کنند، تنها کاری که می کنند، این است که روی رنگ تیره قبلی، رنگ روشن می زنند.
 اگر ابرو ها را عمقی تتو کرده باشید. پاک کردن آنها بسیار مشکل است. رنگ تتو هایی که به رنگ قرمز، قهوه ای، زرد، باشد و به لایه درونی پوست تزریق شده اند، قابل پاک شدن نیست، اما اگر فقط حاوی تتو کربنی باشد، با استفاده از لیزر می توان رنگ را پاک کرد. در صورتی که رنگ به لایه سطحی پوست تزریق شده باشد، خود به خود به تدریج کم رنگ می شود و از بین می رود.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ