مراحل انجام عمل جراحی بینی چیست؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۶۲۰ بار بازدید شده

مراحل انجام عمل جراحی بینی چیست؟
بیشترین عمل زیبایی در کشور ما عمل زیبایی بینی است که هر سال تعداد زیادی از افراد به آن رو می آورند. این عمل هم مثل هر عمل دیگری مراحلی دارد، شاید شما هم از جمله کسانی باشید که بخواهید این عمل را روی بینی خود انجام دهید و تمایل دارید بدانید این عمل چگونه صورت می گیرد و حین انجام آن چه مراحلی طی می شود.
مراحل انجام عمل زیبایی بینی به ترتیب زیر انجام می شود:
1_ طبیعی است که اولین مرحله عمل جراحی بینی بیهوشی باشد. بیهوشی می تواند به صورت موضعی و یا عمومی صورت گیرد. این به انتخاب پزشک، شرایط جسمی شما و نوع عملی که قرار است روی بینی شما انجام شود بستگی دارد.
2_ مرحله بعد ایجاد برش بر روی پوست است. برش  های روی بینی با توجه به اینکه روش انجام عمل باز یا بسته است، انتخاب می شوند.
اگر عمل بینی به صورت بسته باشد برش ها را در داخل بینی ایجاد می کنند، این برش ها در ظاهر دیده نمی شوند.
اگر عمل بینی باز باشد از روی قسمت جدا کننده دوطرف بینی برش ظریفی داده می شود،با این برش پوست کاملا از استخوان و غضروف جدا شده و جراح دسترسی کامل به اعضای بینی را دارد.
3_ حالا همه چیز آماده است تا عمل بینی آغاز شود. این مرحله قسمت اصلی جراحی و مربوط تغییر شکل بینی است. جراح در این مرحله شکل بینی را تغییر می دهد و اشکالات آن را برطرف می سازد.نحوه انجام آن،به نوع بینی فرد بستگی دارد.اگر بینی گوشتی باشد، معمولا بخشهایی از غضروف و استخوان را، طی عمل از آن خارج می کنند تا کوچکتر گردد. ناهنجاری ها و انحرافهای تیغه بینی اصلاح می گردد. قوز استخوانی و غضروفی آن را برمی دارند. در مواردی که ضعف حمایتی اسکلت بینی وجود دارد پیوندهای استخوانی و غضروفی را به آن اضافه می کنند. برای پیوند معمولا از غضروف قسمت میانی بینی که سپتوم نام دارد استفاده می کنند. در صورت نیاز از غضروف گوش و در موارد نادر از غضروف بین دنده ها استفاده می کنند.
4_ اصلاح انحراف بینی یکی از مهمترین کارهای حین جراحی زیبایی است. در این مرحله اشکالات و انحراف بینی را از بین می برند و استخوان بینی صاف می شود. با این کار اختلال تنفس بیمار برطرف می گردد.
5_ بعد از انجام این مراحل، پوست را دوباره روی استخوان بینی می گذارند و بخیه می زنند. حال نوبت تغییر اندازه و شکل سوراخ بینی است. برای این منظور برشهایی در کنار پره بینی زده می شود و بعد از ایجاد تغییرات لازم آن را بخیه می زنند.
6_ مرحله پایانی قرار دادن اسپیلینت روی بینی است، تا از آن محافظت به عمل آید و بینی را پانسمان می کنند. به اصطلاح گچ می گیرند.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ