مشکل الکتریسته موهایتان را حل کنید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۳۷۰ بار بازدید شده

مشکل الکتریسته موهایتان را حل کنید
معمولا برای از بین بردن الکتریسته ی ساکن موها و یا همان وز شدن مو، بعد از شستشو با شامپوی مو،از نرم کننده ها استفاده می کنند. این راه حل بسیار رایج است چرا که این شامپو ها رطوبت را روی مو نگه می دارند و این مانع ایجاد الکتریسته ساکن روی مو می شود. اما گاهی اوقات با وجود استفاده از نرم کننده مو باز هم فرد دچار این مشکل می شود. در چنین مواقعی مصرف شوینده های خاص کافی نیست و شما باید راه کار دیگری را امتحان کنید.
- مرطوب نگه داشتن خانه در این زمینه می تواند به شما کمک می کند تا موهایتان پرواز نکنند و از شر الکتریسته ساکن خلاص شوید. برای این منظور می توانید از دستگاه بخور استفاده کنید.


- به نوع سشوارتان دقت کنید. بهتر است سشوارتان را به سشوارهای یونی تغییر دهید. یون ها، الکتریسته ساکن موجود در جریان هوای سشوار را خنثی کرده، امکان بروز الکتریسته در مو هایتان را کاهش می دهند. اما لازم است قبل از سشوار کشیدن وقتی کمی از رطوبت هنوز در موها باقی است، مو ها را شانه بزنید. بعد آنها را سشوار بکشید، اما کاملا خشک نکنید. اجازه دهید کمی از نم موی تان باقی بماند.این کار هم باعث میشود تا از وز شدن موی تان جلوگیری کنید و هم از سلامت موی تان محافظت کنید.
- استفاده از ماسک مو کراتین که در بازار هم وجود دارد. در کنار تقویت موی تان می تواند برای رفع وز آن هم کمک زیادی کند.
- کلاه ها و روسری ها هم می توانند باعث اصطکاک گردند. بهتر است برای پوشاندن سر، روسری های ابریشمی را انتخاب کنید. لباسهای ابریشمی هم می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کنند. شانه و برس کائوچویی هم می تواند مفید باشد.
- پیشنهاد ما این است نرم کننده ای بر پایه سیلیکونی تهیه کنید. اگر موهایی خشک دارید، نرم کننده تان باید قوی تر باشد و شامپو های ملایم مناسب مصرف کنید.
- اگر خیلی ناگهانی دچار الکتریسته مو شده اید و می خواهید خیلی سریع از شر آن خلاص شوید، ساده ترین راه حل خالی کردن مو ها از بار الکتریکی است. برای آن مو را در مشت تان بگیرید سپس دست را با سرعت از بالا به سمت پایین و انتهای مو ها حرکت دهید. چندبار این کار را تکرار کنید. تا مشکل حل شود.
- یک راه حل ساده دیگر هم وجود دارد، یک اسپری کوچک بردارید، یک قاشق غذاخوری از نرم کننده تان در آن بریزید و بعد قوطی اسپری را از آب گرم پر کنید. هر زمان که احتیاج به مصرف آن داشتید، مقداری از این مخلوط را کف دست ها ریخته، سپس مو ها را با آن ماساژ دهید!

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ