نکاتی که درباره کرم ضد آفتاب باید بدانید!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۹۳۵ بار بازدید شده

نکاتی که درباره کرم ضد آفتاب باید بدانید!
کرم ضد آفتاب، یکی از کرم هایی است که حتی اگر اهل آرایش نیستید، حتما باید از آن در طول روز استفاده کنید. اما گاهی اوقات از ضدآفتاب استفاده می کنید و باز هم پوست تان می سوزد. و یا لک های آن روی صورت تان نمایان می شود. این مشکل به خاطر این است که، از ضدآفتاب به شیوه درست استفاده نمی کنید.
یکی از اشتباهات رایج این است، که ضد آفتاب را برای تمام بدن استفاده نمی کنید. موقع مصرف ضد آفتاب مخصوصا برای وقتهایی که به کنار دریا و به کوه پیمایی می روید، برای تمام قسمت های بدن که که در معرض نور آفتاب قرار دارد، حتی گوش و دستها را ضد آفتاب بزنید.
برای محافظت کردن از پلک چشم و لبها هم باید از SPF30 استفاده کنید.
کرم ضد آفتاب را باید حتما در جای خنک نگه داری کنید. اگر ساحل هستید، حواستان باشد که تیوپ کرم را در سایه و یا در کیفتان در جایی خنک بگذارید.
کرم مصرفی شما باید، هر دو اشعه UVB و UVA را بگیرد (این مورد روی بسته های محصول قید شده) استفاده از کرمی که تنها جلوی اشعه UVB را می گیرد، توصیه نمی شود، چرا که اشعه UVA باعث پیری پوست می شود.
اگر می خواهید کرم ضد آفتاب شما تاثیر گذار باشد، 20 دقیقه قبل از بیرون آمدن از خانه، کرم بزنید. در موقع شنا در ساحل هم همین طور، چون کرم در آب حل می شود و دیگر اثری بر پوست ندارد. یادتان باشد، بعد از شنا هم باید، از کرم استفاده کنید.
یک دلیل دیگر، تاثیر نداشتن کرم ضدآفتاب، تمام شدن تاریخ مصرف آن باشد. با گذشت زمان، تاثیر محافظتی کرم در برابر اشعه UV کمتر می شود. به غر از تاریخ مصرف، مدت زمان مصرف هم تاثیر گذار است، که هر چه بیشتر باشد، تاثیر کرم نیز کمتر است. یعنی از روزی که در کرم را باز کردید تا روزی که آن را در سطل زباله می اندازید، کمتر از شش ماه باید گذشته باشد.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ