پرتقال چه خاصیتی برای پوست دارد؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۹۷۷ بار بازدید شده

پرتقال چه خاصیتی برای پوست دارد؟
پرتقال یکی از قدیمی ترین مرکباتی است که بشر تا به حال از آن استفاده کرده است. همه می دانیم که این میوه، خواص درمانی زیادی دارد، و به خاطر اینکه سرشار از ویتامین C است، برای پیشگیری از ابتلا به سرطان توصیه می شود. همچنین تمیز کردن خون، کم کردن کلسترول، کاهش استرس و آرامش بخشی از دیگر خواص آشنای این میوه می باشد.
علاوه بر این، پرتقال پر از مواد مورد نیاز برای پوست است. حتی پوست این میوه هم، منبع غنی برای ویتامینC، فولیک اسید، بتاکاروتن، آلفا کاروتن به حساب می آید و تاثیر شگفت انگیزی بر روی پوست صورت دارد.
پوست خشک شده پرتقال به صورت لایه بردار عمل می کند. لایه های مرده پوست را برداشته و لایه جدید می سازد. لکه ها و آثار  باقیمانده از جوش را هم ازبین می برد. از دیگر فواید این ماسک شفافیت بخشی به پوست می باشد. مخصوصا برای کسانی که پوست چربی دارند.
نوع دیگر مصرف پوست پرتقال به شکل خوراکی، در غذا هاست، می توانید آن را به عنوان طعم دهنده، در کیک و شیرینی جات بریزید. آنتی اکسیدان موجود در پرتقال، به مقابله رادیکال های آزاد که باعث ایجاد چین و چروک پوست می شود، می رود و  از بروز این مشکل جلوگیری کرده و پوست جوان نگه می دارد.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ