چرا لاک زدن عوارض دارد؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۱۹۰ بار بازدید شده

چرا لاک زدن عوارض دارد؟
واقعا باور کردن این موضوع سخت است که مقداری لاک رنگی زیبا در یک قوطی کوچک ضرری داشته باشد و مشکلاتی را برای مصرف کننده به بار بیاورد. با این حال همه ما از این طرف و آن طرف شنیده ایم که لاک ناخن این مشکل  یا آن عارضه را ایجاد می کند، اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی می باشید که به این حرفها اعتنا نکرده و همچنان به استفاده  بیش از حد از این ماده ادامه می دهید، لازم است حتما این مقاله را بخوانید.
تولوئن، فرمالدئید و دی بوتیل فتالات، مواد بسیار سمی مشهوری هستند که در لاک ها به کرات کار برده می شوند. تولوئن (ماده افزودنی در بنزین) در روکش لاک و برای ثابت کردن آن،  مصرف می شود. علاوه بر این از این ماده خطرناک به عنوان ماده حلال هم استفاده می کنند. ماده  مضر دیگر موجود در لاک فرمالدئید است، فرمالدئید خطر ابتلا به سرطان را بالا می برد. اکیدا توصیه می شود از خرید هر نوع لوازم آرایشی و بهداشتی که حاوی این ماده باشد، خودداری کنید. آن را معمولا جهت سفت کردن ناخن به کار می برند. همچنین برای ضدعفونی کردن، لوزام آرایشی و  مراقبتی ناخن در مکانهای عمومی استفاده می شود. ماده ای که برای افزایش انعطاف پذیری به لاک اضافه می شود، دی بوتیل فتالات نام دارد، که باعث بروز مشکلات باروری می گردد.
در کنار این عوارض، این مواد باعث ایجاد مشکلات دیگری هم  می شوند، از جمله آن، اختلال در تفکر و حافظه، انقباض ناگهانی عضلات، علائم عصبی، مشکلات تنفسی را می توان ذکر کرد.
کسانی که بیش  از اندازه از لاک استفاده می کنند و یا محل کارشان سالنهای آرایشی می باشد، بیشتر از هر شخص دیگری در معرض عوارض مصرف لاک قرار دارند. به همین خاطر پیشنهاد می شود از تعداد دفعات لاک زدن به ناخن ها را به حداقل برسانید و در صورتی که در سالنهای آرایشی کار می کنید، در محل کارتان تهویه هوای مناسب به وجود بیاورید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ