چطور آرایش چشم ها را با دوام تر کنیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۱۴۰ بار بازدید شده

چطور آرایش چشم ها را با دوام تر کنیم؟
شاید برایتان پیش آمده که برای زیبایی و آرایش چشم هایتان وقت زیادی صرف کرده باشید اما همین که ساعتی را در خارج از منزل گذراندید، آرایش تان پخش شد و مجبور شدید آن را تجدید کنید و یا زمانی با آرایشی خوب و مناسب به مهمانی رفته اید و تمایل دارید آرایشتان تا پایان مهمانی روی صورت و چشمهایتان به همان شکل بماند و تغییر نکند اما عدم ماندگاری آن باعث می شود بعد از گذشت مدتی صورت تان جلوه خود را از دست بدهد و این به معنی از بین رفتن همه تلاش و زحمتهای شماست.
همیشه آرایش چشمها نیازمند دقت و ظرافت زیادی بوده و زیبایی آنها تاثیر مستقیم در زیبایی صورت داشته است.شما با نکاتی که در این متن آشنا می شوید می توانید آرایش خود را ماندگار کنید و با اینکه این نکات برای آرایش چشم گفته می شود اما آنها هم برای آرایش چشم و هم برای آرایش صورت قابل کاربرد است.


مهمترین عامل در پخش شدن و از بین رفتن آرایش چشم چربی پوست و ماندن سایر آلودگی ها بر روی آن است.برای اینکه در ناحیه پلک و اطراف چشم به غیر از چربی طبیعی پوست روی آن ننشیند و چربی اضافی نداشته باشند، کرم های مرطوب کننده و کرم های دور چشم را مستقیما روی پلکها استفاده نکنید.این کرم ها به خاطر خاصیت نرم کنندگی که دارند چربی روی پوست پلک را افزایش می دهند و این باعث سست و پاک شدن آرایش بعد از مدتی می گردد پس حتما در انتخاب این کرم ها دقت بیشتری به خرج دهید و از کرم هایی استفاده کنید که فاقد چربی باشند تا مواد آرایشی مدت زمان بیشتری بتوانند روی پوست باقی بمانند.
از طرفی دیگر مواد موجود در این کرم ها،حتی مواد موجود در لوازم آرایشی تان به خوبی جذب پوست نمی شوند و روی پوست باقی می مانند و اینگونه موجب ایجاد چربی اضافی می شوند و تنها شستشو با شویند و آب آنها را از بین می برد.
نکته ی آخری که باید رعایت کنید تا آرایش روی صورت تان بنشیند مربوط به پاکیزگی و تمیزی پوست می باشد. حتما می دانید پوست به طور طبیعی چربی تولید می کند و همینطور بازمانده های آرایش قبلی که روی پوست هستند مانع دوام آرایش می شوند. لازم است که هر روز صبح پس از برخواستن پوست را با شوینده مناسب مانند صابون شستشوی صورت بشویید و از هر گونه آلودگی پاک کنید و بعد آرایش تان را انجام دهید.
ما در این مقاله روشهایی که برای ماندگاری آرایش چشم تان بوده را ذکر کردیم. اگر فکر می کنید راه حلی در این مقاله جا مانده خوشحال می شویم تا با ما و دیگر کاربران مان در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ