چطور باید از موی رنگ شده مراقبت کنیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۵۸۸ بار بازدید شده

چطور باید از موی رنگ شده مراقبت کنیم؟
تقریبا نیمی از افراد، بعد از رنگ کردن مو، از وضعیت ناخوشایندی که در موهایشان به وجود آمده، ناراضی هستند. موهای رنگ شده خشک و وز می شوند، شکل و حالت بدی می گیرند. شاید این مشکلات، تا به حال برایتان پیش آمده، و باعث شده باشند، که از رنگ کردن موهایتان پشیمان شوید. خوب است در چنین مواقعی، نگاهی به نحوه مراقبت از موهایتان بیندازید.
 اکثرا در بروز این مشکل سه عامل، جنس رنگ مو، مهارت آرایشگر، و نحوه مراقبت فرد را دخیل می دانند. دو مورد اول، به سلیقه و تجربه های شخصی خودتان و اطرافیانتان بستگی زیادی دارد، پس بهترین را انتحاب کنید. بعد از آن، باید به نحوه مراقبت از مو هایتان توجه کنید. لازم است که قبل و بعد از رنگ کردن مو هایتان نکاتی را بدانید و انجام دهید، تا به این گرفتاری دچار نشوید.
ـ بین رنگ کردن موهای تان فاصله بیندازید
اگر به دفعات اقدام به رنگ کردن مو ها بکنید، به مو های خود آسیب جدی می زنید. بهترین وقت برای رنگ کردن دوباره، وقتی است که مو های تازه رشد کرده، دیده شوند.
ـ چطور از رنگ دوباره مو جلوگیری کنیم؟
اگر می خواهید، رنگ موی تازه ای را امتحان کنید یا نمی دانید، چه رنگی به موهایتان می آید. قبل از رنگ کردن اصلی، از رنگ های موقتی، یا رنگ های نیمه دائمی استفاده کنید. رنگهای موقتی با یک بار شامپو زدن از بین می روند؛ رنگهای نیمه دائمی هم بعد از چند هفته، از بین می روند. طبیعتا با این کار به سلامت مو های خود کمک می کنید. چرا که جلوی رنگ شدن چند باره مو را می گیرید.

نکاتی که قبل از رنگ کردن مو باید بدانید

از یک روز قبل از رنگ  کردن از چسب مو، تافت، سشوار استفاده نکنید. حداقل از روز قبل، موهایتان را با شامپو نشویید. چرا که چربی مو کمک می کند مو بهتر رنگ بگیرد و دوام آن هم بیشتر شود. 
رنگ موهای تیره تر کمتر از رنگ موهای روشن به مو ها آسیب می زنند. بهتر است رنگ های تیره را انتخاب کنید.
مراقبت از موی رنگ شده

چه نکاتی بعد از رنگ کردن مو لازم است رعایت شوند؟

بعد از رنگ کردن مو، هر وقت از سشوار استفاده می کنید، آن را روی حرارت ملایم قرار دهید. به طور کلی، شانه زدن، برس کشیدن، سشوار کردن بیش از حد مو، به آن آسیب می زند. 
کمتر از قبل، از شامپو استفاده کنید. موهایتان را یک روز در میان، با آب سرد و شامپو بشویید. هیچ وقت از آب داغ برای شستشوی موهای رنگ شده استفاده نکنید.چرا که رنگ مو را از بین می برد و ریزش مو را افزایش می دهد.
برای شستشو، از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید، بعد از آن، نرم کننده های حاوی ضدآفتاب استفاده کنید که مو را از اشعه های UVAو UVB محافظت بکند. این نرم کننده ها بار الکتریکی مو را خنثی می کنند و  جلوی آسیب به مو، در اثر نور آفتاب را می گیرند. اگر موهایتان به شدت آسیب دیده است، نرم کننده را 15 دقیقه روی موهایتان نگه دارید، بعد آبکشی کنید.
وقتی مو را رنگ کرده اید، از تافت، اسپری حالت دهنده استفاده نکنید، اما ژل مو گزینه مناسبی است.
اگر مو هایتان را خیلی روشن کرده اید، از محصولات فرکننده و صاف کننده اجتناب کنید.
از هر گونه تماس آب کلردار با مو بپرهیزید. وقتی به استخر می روید، حتما از کلاه استفاده کنید.
اگر موهایتان در اثر رنگ شدن آسیب دیده اند، ماسک های مرطوب کننده می تواند برایتان مفید باشد. آنها به خاطر روغن شان موها را براق و نرم می کنند، برای درمان موثر واقع می شوند.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ