چطور در زمستان از موهای مان مراقبت کنیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۴۸۱ بار بازدید شده

چطور در زمستان از موهای مان مراقبت کنیم؟
هر فصلی باعث ایجاد تغییراتی در محیط اطرافمان می شود. این تغییرات محیطی، روی پوست و موهای مان هم تاثیر می گذارد و مشکلاتی برایمان به وجود می آورد. با به کار گیری راه کارهای آمده در این مقاله، از مشکلاتی که فصل زمستان مو ها را مبتلا می کند، در امان باشید.  
در فصل های سرد به خاطر خشکی هوا، مو احتیاج به مراقبت ویژه دارند.شما هر جا باشید در خانه یا در محل کارتان، این خشکی را با وجود وسایل گرمازا، می توانید، احساس کنید. این خشکی باعث شکننده شدن مو می شود. برای محافظت از مو در این فصل باید مو هایتان مرطوب نگه دارید. برای این کار، از روغن های طبیعی مثل روغن نارگیل استفاده کنید. برای مصرف این روغن ها، بعد از حمام، کمی روغن، به نوک مو هایتان بزنید. چون احتمال خوره گرفتن مو زیاد است، پایان هر ماه نوک مو هایتان را قیچی کنید. شامپو و نرم کننده های شما هم باید در این فصل عوض شوند.شامپویی که در زمستان نیاز دارید، باید خاصیت ترمیم کنندگی داشته باشد. نرم کننده های مصرفی شما هم همینطور. مطلب مهم دیگر نحوه تغذیه مو ها است. پوست سر و مو در زمستان نیازمند تغذیه هستند. مراقب باشید که طی زمستان ویتامین، A،E،D به بدن تان برسد.

مراقبت از مو در زمستان

در کنار این  دو موضوع مهم که بیان شد، رعایت نکات زیر هم کمک می کند، که فصل زمستان را بدون آسیب به موهایتان پشت سر بگذارید.
ـ از اسپری ها و روغن ها و لوسیون های مناسب استفاده کنید.
ـ با کلاه و روسری از موهای خود مراقبت کنید.
ـ البته وقتی مو ها را به زیر کلاه و روسری می برید، نباید خیس باشند. این کار خشکی مو ها را بیشتر می کند.
ـ وقتی به منزل برگشتید و کلاه یا روسری را از موهایتان دور کردید، موهایتان را ماساژ دهید، و آنها را شانه کنید.
ـ بعد از چند وقت موهای خشک درخشندگی خود را از دست می دهند پس از شامپو های مرطوب کننده و ماسک موی نرم کننده استفاده کنید.
ـ روزانه یک بار پوست سرتان را ماساژ دهید تا گردش خونی بیشتر انجام شود.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ