چطور دندانهایی سفید داشته باشیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۸۹۹ بار بازدید شده

چطور دندانهایی سفید داشته باشیم؟
خیلی از بانوان و حتی آقایان به دنبال سفید کردن دندانهایشان هستند.این موضوع به خاطر تاثیر فوق العاده زیادی است که درخشندگی دندانها در زیبایی لبخند و چهره فرد می گذارد،چرا که دندانهای درخشان به شخص این اجازه را می دهد که هر وقت که تمایل داشت با اعتماد به نفس لبخند بزند بدون اینکه به خاطر رنگ آنها خجالت بکشد.
به طورکلی رنگ پذیری و لک شدن دندانها خیلی سریع اتفاق می افتد.به همین دلیل لازم است حتما موادی را که باعث رنگ گرفتن دندانها می شود بشناسید و از آن دوری کنید. مخصوصا اگر جوان هستید و هنوز دندانهایتان سفید است.

عوامل زرد شدن دندان چیست؟

رنگ پذیری دندانها مثل رنگ گرفتن فرش و لباس می باشند هر چیزی که باعث رنگ گرفتن فرش یا لباس شود می تواند باعث لک شدن دندانهایتان هم بشود.مهمترین عوامل ایجاد زردی دندانها از این قرار است:
استعمال دخانیات
مصرف بیش از حد چای، قهوه و نوشابه
افزایش سن
دلایل ژنتیکی و وراثتی
مصرف بعضی از داروها مثل تتراسیکلین

چطور دندانمان را سفید کنیم؟

خمیر دندان سفیدکننده
خمیردندانهای سفیدکننده یکی از راه های ارزان و به صرفه برای سفیدکردن دندان به حساب می آیند.اگر رنگ دندانهایتان جندان عوض نشده و هنوز سفیدی آن را می بینید،استفاده از خمیر دندان سفیدکننده می تواند برایتان مفید باشد.این خمیر دندانها تا نود درصد لکهای سطحی دندان را طی پنج روز ار بین می برند و می توانند 2 تا3 درجه رنگ دندانها را سفیدتر کنید.
به دندانپزشک مراجعه کنید
یکی از راه های سفید کردن دندان جرم گیری دندانهاست که توسط دندانپزشک باید انجام شود. با این کار در یک جلسه رنگ دندانها 12 تا 14 درصد سفید می شود.
برچسبهای سفیدکننده دندان
راه دیگر استفاده از برچسبهای سفید کننده دندان است.این برچسبها با لایه نازکی از ژل سفیدکننده دندان که شامل پراکسید است پوشیده شده اند.روش استفاده از آنها آسان است. تنها کافی است برچسب ها را بر روی دندانهای مسواک نشده بگذارید و فشار دهید و صبر کنید.این برچسب ها نسبتا ارزان هستند و در خانه میتوانید از آنها استفاده کنید.

چطور در خانه دندانهایتان را سفیدکنید؟

استفاده از جوش شیرین یکی از راه های بسیار متداول برای سفیدکردن دندانهاست و به خاطر تاثیر بی نظیرش طرفداران زیادی دارد.در اینجا بهترین شیوه استفاده از این ماده را برایتان شرح می دهیم.
مواد لازم
هیدورژن پروکساید(آب اکسیژنه) 5% دو قاشق چایخوری
جوش شیرین دو قاشق غذاخوری
رفع زردی دندان، آموزش سفید کردن دندان
روش تهیه
آب اکسیژنه را با جوش شیرین مخلوط کنید آن را بهم بزنید تا به شکل خمیر در بیاید. در صورت نیاز مقدار جوش شیرین را اضافه کنید.خمیری که به دست می آورید باید مانند خمیر دندان هایی که از بیرون تهیه می کنید شکل خمیری داشته باشد.
روش استفاده
این خمیر را با کمک مسواک روی دندانهایتان بکشید و بگذارید 2 دقیقه بماند.نگذارید که خمیر وارد حلق شما بشود و آن را قورت ندهید.بعد از این کار باید با خمیر دندان معمولی دندانهایتان را مسواک بزنید تا جوش شیرین و آب اکسیژنه در دهانتان باقی نماند.از این خمیر در هر هفته تنها یکبار استفاده کنید. بعد از مدتی که دندانهای شما سفید شد، می توانید دفعات استفاده را به یک بار در ماه کاهش دهید. حتما قبل از به کارگیری این روش با دندانپزشک تان مشورت کنید.

با راه حل های خانگی برای سفید کردن دندانها آشنا شوید

نمک دریایی
کمی نمک دریایی را روی مسواک بریزید. این کار به داشتن دندانهای سفید کمک می کند.
توت فرنگی
یک توت فرنگی را پشت قاشق له کنید. آن را با مسواک روی دندانهایتان بکشید. این میوه کمک می کند تا لکه های ایجاد شده در اثر خوردن قهوه از روی دندان پاک شود.
کشمش
این ماده تولید بزاق را افزایش می دهد و یک راه آسان برای از بین بردن پلاک دندان به حساب می آید.
خیلی بهتر است بعد از به کار بردن این روش ها و سفید شدن دندان هایتان برای جلوگیری از زرد شدن دویاره آنها بعد از خوردن غذاهایی که باعث تغییر رنگ می شود مثل چای و قهوه مسواک بزنید توجه کنید که هیچ چیزی مثل رعایت بهداشت دهان و دندان در سفید و زیبایی دندانهایتان تاثیرگذار نیست.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ