چطور زیبا آرایش کنیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۴۶۵ بار بازدید شده

چطور زیبا آرایش کنیم؟
در زمانی که کارهای زیبایی به صورت اشتباه انجام می شوند، نه تنها باعث زیباتر شدن نمی شوند بلکه زیبایی فرد را هم از بین می برند. صرفا خرید لوازم آرایشی گران قیمت و از مارکهای معتبر برای داشتن آرایشی زیبا کفایت نمی کند بلکه باید در آرایش دقت کافی را به کار برد تا زیبایی ذاتی فرد بیشتر جلوه کند و تا حد امکان نواقص آن رفع شوند.از آنجا که هدف از آرایش افزایش جذابیت است لازم است بدانید چطور باید از لوازم آرایشی استفاده کنید تا آرایشی زیبا داشته باشید.
ما در اینجا مواردی را برای داشتن یک آرایش مناسب به آن احتیاج دارید برایتان نوشته ایم.

نکته هایی که برای زیبا شدن آرایش تان باید رعایت کنید؟

اولین و مهمترین نکته ای که باید حتما مورد توجه قرار دهید مربوط به رنگ لوازم آرایشی است که به کار می گیرید. رنگهای مورد استفاده شما مثل رنگ کرم پودر، رژگونه و رژ لب تان باید با هم ست باشند. این کار درست مانند ست کردن رنگ لباس است. همانطور که برای ست لباس دقت می کنید تا حتما رنگهایی متناسب را در کنار هم قرار دهید، برای آرایش صورت نیز باید رنگهای متناسب را در کنار هم قرار دهید تا زیباتر به نظر برسد.
نکته دوم مربوط به نحوه استفاده از لوازم آرایشی مخصوصا کرم پودر، رژگونه و رژلب است.
در زمان استفاده از کرم پودر باید دقت کنید که همه جای صورت را بپوشانید و تمام پوست تان یک دست شود و آثار لک در آن باقی نماند.
برای رژ گونه نیز انتخاب رنگهای کم رنگ و ملایم بهتر است. از آنجا که برس رژگونه ها معمولا باریک ساخته می شود و برای استفاده از آن باید چند بار برس را روی صورت بکشید مراقب باشید که در محل زدن برس فاصله نیندازید رژگونه را طوری بزنید که تمام گونه را بپوشاند و روی آن پهن شود.
رژ لب ها به آرایش جلوه می دهند و استفاده از آنها را هیچوقت از یاد نبرید. رنگهای مختلف رژلب را امتحان کنید تا رنگی را که بیشتر به صورت شما می آید پیدا کنید. این کار خیلی لازم است چون رنگ رژلب در زیباتر دیده شدن آرایش شما تاثیر فوق العاده ای دارد.
رنگ خط چشم نیز مانند موارد دیگر باید با رنگ چشم ها و آرایش شما هماهنگ باشد.انتخاب رنگ آن باید باتوجه به رنگ چشم و رنگ سایر لوازم آرایشی تان باشد. نحوه استفاده از آن به این طریق است که باید خط چشم را تا حد امکان نزدیک به مژه ها و بین آنها بکشید.
انتخاب سایه چشم هم مانند موارد بالا باید با توجه به رنگ چشم باشد. سایه چشم کمک می کند تا چشم هایتان زیباتر به نظر برسد و جذابیت بیشتری داشته باشد، برای آشنایی با نحوه استفاده از سایه چشم به مقاله های دیگر سایت مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ