چه برسی بخریم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۲۱۹ بار بازدید شده

چه برسی بخریم؟
برس بیشتر از هر ماده یا وسیله ای با مو در تماس است.صبح که بیدار می شوید برای مرتب کردن موهایتان، آنها را برس می کشید. وقتی بعد از یک روز طولانی به خانه بر می گردید، برای اینکه موهایتان را کمی ماساژ دهید، باز هم  آنها را با برس شانه می زنید. موقع حالت دادن به مو همراه هر وسیله ای، باز هم از این وسیله ساده، استفاده می کنید. پیداست که وقتی برس تا این حد با موهای شما در تماس است، توجه به آن، برای حفظ سلامت و زیبایی مو ضروری است.  
همه ما با برس آشنا هستیم، هر کسی در طول روز حداقل یک بار با  آن سروکار دارد. موهایمان را مرتب کرده و گره هایش را باز می کند. برای خیلی از ما، این کار بسیار عادی شده، طوری که دیگر اهمیت آن، از یادمان رفته است، درحالی که برس و شانه اولین و بیشترین وسیله آرایشی و بهداشتی است که موهای ما به خود می بیند، همین موضوع ما را وادار کرد تا مواردی را که لازم است هر کسی در مورد برس بداند با شما در میان بگذاریم.

چه نکاتی را موقع خرید برس باید بدانید

برسی که می خرید باید استاندار های لازم را داشته باشد، تا به مو و پوست سر آسیب نزند. اما شرایطی که یک برس مطلوب باید دارا باشد، چیست؟ 
دانه های برس خوب باید از جنس نایلون باشند. نایلون نسبت به پلاستیک انعطاف بیشتری دارد و آسیب به مو ها را به حداقل می رساند.
دسته برس مهم است. دسته آن باید طوری باشد، که به راحتی آن را در دست بگیرید.
برسی که می خرید  باید بالشتک پارچه ای داشته باشد. از خریدن برس هایی که این  نوع پوشش را ندارند، خودداری کنید، چون آسیب فراوانی به مو و پوست سر می زنند.
دانه های برس باید از هم به اندازه کافی فاصله داشته باشند. نه خیلی بهم چسبیده باشند و نه خیلی از هم دور.
نوک دانه های برس تان باید گرد باشد. این گردی مانع آسیب به پوست سر می شود.

چه نکاتی را بعد از استفاده برس باید رعایت کنیم؟

این که یک برس خوب بخرید، به تنهایی کافی نیست، بلکه باید بعد از خرید، به خوبی از آن مراقبت کنید. موارد مراقبتی برس مو بسیار آسان است. شما به راحتی می توانید آنها را انجام دهید.
بعد از بار شانه کردن، موهای اضافی جمع شده، در برس را بیرون بیاورید.
هر دو هفته یک بار برس را با شوینده های مناسب موی خودتان بشویید.
از برس های موجود در مکانهای عمومی مثل آرایشگاه ها، به هیچ عنوان استفاده نکنید.
برس اعضای خانواده تان و سایر اشخاص را استفاده نکنید. برس خود را هم به کسی قرض ندهید.
 

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ