چه ریملی بخریم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۲۸۹ بار بازدید شده

چه ریملی بخریم؟
ریمل یکی از مواد آرایشی پرکاربرد و بسیار رایج در بین بانوان است.ریملها به طور مستقیم با چشمها در تماسند و سلامت آنها،سلامت و زیبایی مژه ها و چشم ها را تضمین می کند.از آنجا که اکثر کسانی که دچار مشکلات و ناراحتی هایی می شوند افرادی هستند که موقع خرید ریمل از ویژگی های ریمل خوب آگاهی نداشته و  درانتخاب این ماده آرایشی اشتباه می کنند.ما در این مقاله سعی کردیم موارد مهمی را که در مورد ریمل مناسب و بی ضرر باید بدانید با شما دوستان در میان بگذاریم.
نکته بسیار مهمی که موقع خرید تمامی لوازم آرایشی حتما باید به آن توجه کنید سبک و قابل شستشو بودن لوازم آرایشی است.به طور کلی لازم است برای حفظ سلامت پوست تان لوازم آرایشی بخرید که از مارکهای معتبر و به آسانی قابل شستشو باشند. چرا که هر چه ماده آرایشی دیرتر از روی صورت پاک بشود تاثیر منفی آن بر روی سلامت پوست تان بیشتر است. این موضوع در مورد ریمل حجم دهنده و یا ریمل بلند کننده نیز صادق است.دیر پاک شدن ریمل از روی مژه ها عوارض زیادی ازجمله کم پشتی و ریزش آنها را به همراه دارد.
ریمل ها معمولا دارای دو پایه آبی و روغنی هستند.وقتی پایه اصلی ریمل روغن باشد،به سختی پاک می شود،این گونه ریزش مژه ها بیشتر می شود و پیاز آنها ضعیف می گردد. این ریمل ها اصطلاحا به ریمل های ضدآب شناخته شده اند،در مقابل آب مقاوم هستند و در موقع عرق کردن و ریزش اشک از بین نمی روند. علاوه براین سنگین و چسبنده هستند به راحتی از روی مژه جدا نمی شوند.طبیعی است که با وجود این ویژگی استفاده از ریمل های ضدآب به هیچ عنوان به نفع فرد نیست.ریمل هایی که پایه آنها آب است راحت تر پاک می شوند.

خرید ریمل
بیشترین عوارض استفاده از این نوع ریمل بروز التهاب و حساسیت می باشد طبیعی است که پلک فوقانی چشم بیشتر از پلک پایین در معرض این مشکل قرار دارد.در زمان بروز چنین مواردی حتما مصرف مواد آرایشی را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید و تا بهبود کامل به مژه ها ریمل نزنید.در زمانی که دچار گل مژه شده اید نیز به هیچ وجه از این ماده مخصوصا نوع ضدآب آن استفاده نکنید. چرا که مجاری خروج سبوم را مسدود می کنند. احتمال عفونت و رشد باکتری در چشم و اطراف آن بسیار بیشتر می شود. 
از طرف دیگر ریملها به دلیل داشتن مواد نگهدارنده،همچنین مواد رنگی و عطری احتمال ایجاد حساسیت را تا حد زیادی بالا می برند. وجود این مواد برای جلوگیری از فساد زودرس لوازم آرایشی ضروی است. مصرف دائمی و مستمر ریمل احتمال ابتلا به عفونت و حساسیت را افزایش می دهد. پس بهتر است مصرف آنها را به دوبار در هفته کاهش دهید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ