چه کرم پودری بخریم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۳۳۷ بار بازدید شده

چه کرم پودری بخریم؟
کرم پودرها یکی از لوازم آرایشی پرکاربردند و همیشه جزء اولین لوازم آرایشی هستند که در حین آرایش استفاده می شوند.همچنین رنگ،نوع و میزان سازگاری آنها با پوست،بر روی آرایش تاثیر فوق العاده ای می گذارد. علاوه بر این بسیاری از بانوان از کرم پودرها برای یک دست کردن، پوشاندن لک و پیس و روشن تر کردن پوستشان استفاده می کنند.
از آنجا که یک کرم پودر مناسب تاثیر زیادی بر زیباتر شدن آرایش دارد در این مقاله به بحث درباره نحوه انتخاب و خرید این وسیله آرایشی می پردازیم و برایتان شرح می دهیم که چگونه کرم پودر مناسب با نوع پوست تان  را انتخاب کنید.

برای پوست نرمال چه کرم پودری مناسب است؟

انتخاب کرم پودر برای کسانی که پوست نرمال و طبیعی دارند راحت ترین کار ممکن است. اگر پوستی طبیعی دارید می توانید از بیشتر محصولات آرایشی و کرم پودرها استفاده کنید. در صورتی که در پوست تان مشکلاتی مانند جوش، لک و ... دارید محصولاتی را انتخاب کنید که بتوانند این معایب را بپوشانند.

چه نوع کرم پودری برای پوست چرب بخریم؟

از بین انواع پوست،پوستهای چرب نیازمند توجه بیشتری هستند و اگر در انتخاب محصولات آرایشی مورد استفاده دقت کافی نداشته باشید متحمل دردسرهای زیادی خواهید شد.این پوست ها درخشش زیادی دارند پس باید کرمی را برگزینید که از درخشندگی آن کم کند و ماندگاری بالاتری بر روی پوستهای چرب داشته باشند. برای این نوع پوست کرم پودرهای بدون چربی و مات مناسب می باشند. پنکک ها نیز به طور معمول با پوستهای چرب سازگارند و کسانی که این نوع پوست را دارند از این مزیت بهره مندند که می توانند پنککها و پودرهای فشرده به راحتی استفاده کنند.
نکته دیگری که لازم است برای پوست های چرب رعایت شود استفاده از ضدآفتاب ها و کرم های مرطوب کننده حاوی رنگدانه است. این مواد بر روی پوست نمی نشینند و ظاهر بدی به پوست می دهند. پس اگر پوست چربی دارید از این کرمها استفاده نکنید.

پوست خشک به چه کرم پودری نیاز دارد؟

اگر پوست خشکی دارید بهتر است کرم پودرهایی را انتخاب کنید کمی پوست تان را براق کنند.شما می توانید با خیال راحت از کرم پودرهایی با پایه روغنی استفاده کنید. اما مصرف پنکک و لوازم آرایشی بدون چربی و همینطور ترکیب پودر با آب باعث آسیب به پوست می شود و بهتر استاز انجام آن اجتناب کنید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ