چگونه با اتو مو موهای مان را صاف کنیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۹۹۴ بار بازدید شده

چگونه با اتو مو موهای مان را صاف کنیم؟
اگر موهایتان را به شیوه درست اتو بکشید، زیبایی و جذابیت تان دو چندان می شود. برعکس اگر این کار را به شیوه اشتباه انجام دهید، نه تنها به نتیجه دلخواه تان  نمی رسید، موهایتان نیز زیبایی ذاتی خود را از دست داده، ظاهر ناخوشایندی می گیرند. شما مجبور می شوید، با زحمت زیادی به موی سوخته یا چین خورده تان کمک کنید که سلامت خود را بازیابد.
برای اتو کردن مو به شیوه صحیح، قبل از هر کاری حتما مو هایتان را شسته و تمیز کنید. چون اگر چربی و آلودگی در روی مو باشد، به مو آسیب می رسد و ظاهر مو نیز بدشکل می شود. مو ها را شانه کرده و به چند قسمت تقسیم کنید. دستگاه را برداشته ، از یک سمت سرتان شروع کنید، به تدریج به سمت دیگر بروید. با این روش کار برایتان آسان ترمی شود. حتما هر قسمت را که بر می دارید، برس بکشید.  اتو را با فاصله از پوست سر قرار دهید تا پوست سر نسوزد.  اگر موهای شکننده ای دارید، درجه حرارت  را کم کنید، تا  از  آسیب زدن به موهای خود پیشگیری کرده باشید. 
برای اینکه  خط اتو روی موهایتان نیافتد اتو را محکم در دست نگیرید و  برای مدت طولانی در یک نقطه نگه ندارید. دستگاه باید سبک و انعطاف پذیر در دست تان باشد.
اتو را از ریشه مو به سمت انتهای مو حرکت دهید. هر قسمت را چند بار به این شکل اتو بکشید. البته تعداد دفعات تکرار این کار به ضخامت و انعطاف پذیری مو هایتان نیز بستگی دارد. دستگاه نباید بیش از 5 دقیقه روی مو باشد.
در صورتی که بوی سوختگی احساس کردید، حتما بلافاصله درجه دستگاه تان را کم کنید. ممکن است در اثر تماس اتو داغ با موی مرطوب از آن بخار بلند شود. از این موضوع نترسید. مشکلی برایتان به وجود نمی آید.
بعد از اتو کردن مو با استفاده از باد سرد مو ها را سشوار بکشید. این کار  کمک میکند تا موهایتان براق تر به نظر برسد.  
استفاده از اسپری و سرم مو برای کسانی که موهایشان بعد از اتو وز می شود، توصیه می شود اما توجه کنید قبل از صاف کردن به هیچ عنوان از این مواد استفاده نکنید. چراکه به مو ها آسیب می رسانند. 

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ