چگونه بوی بد بدن را رفع کنید؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۸۰۸ بار بازدید شده

چگونه بوی بد بدن را رفع کنید؟
شاید برایتان پیش آمده باشد، که در بین دوستان و اطرافیانتان کسی را بشناسید که به اندازه هر فرد معمولی و یا بیشتر از آن به حمام می رود و شما هم می دانید که فرد تمیز و پاکیزه است، و به نظافت اهمیت می دهد. اما وقتی به او نزدیک می شوید، بوی بد بدن شما را آزار می دهد، طوری که دوست دارید از او دوری کنید.
بوی بد بدن به خاطر باکتری هایی که روی پوست زندگی می کنند، ایجاد می شود. وگرنه عرق به خودی خود هیچ بویی ندارد. باکتری ها از عرق تغذیه می کنند و باعث ایجاد بوی چندش آوری می شوند. وقتی دچار استرس می شویم، یا در اثر گرمای زیاد عرق می کنیم، این باکتری ها حضور دارند. در برخی افراد ممکن است بر روی پوست خود تعداد بیشتری از این باکتری ها داشته  باشند و یا فرد بیشتر از افراد دیگر عرق کند. در چنین مواقعی باکتری ها خوراک بیشتری دارند و فعالیت بیشتری می کنند. حاصل آن هم بوی تند عرق است، که موقع ملاقات به مشام می رسد.
برای درمان راه کار هایی که در ادامه متن آمده است،انجام دهید.

از ضد تعریق و دئودورانت استفاده کنید

ضد تعریق ها روند تولید عرق را کند می کنند. در مجاری عرق سدی تولید می کنند، که موقتا تولید عرق را عقب می اندازد. ضد تعریق هایی که حاوی آلومینیوم و یا روی هستند، استفاده کنید. دئودورانت هم بوی بد بدن را پنهان می کنند و باکتری های تولید کننده را هم از بین می برد.

صابون های آنتی باکتریال را از یاد نبرید

این صابون ها هم به از بین بردن این باکتری ها کمک می کنند.

آب کافی بنوشید

روزی 4 تا 8 لیوان آب بنوشید. آب به ترشح عرق اکرین را که غذای خوبی برای باکتری ها نیست، بیشتر می کند.

کمتر کافئین مصرف کنید

مصرف چای، قهوه را به حداقل برسانید. این نوشیدنی ها ترشح عرق آپوکرین را که خوراک باکتری ها است، کاهش  می دهد.

اسیدبوریک

اگر پوست تان حساس نیست، از اسید بوریک استفاده کنید. اسید بوریک انتشار باکتری ها را کمتر می کند. اما در مصرف آن زیاده روی نکنید. بعد از حمام بر روی قسمتی از پوست، که نمی خواهید بوی بد متصاعد شود، بگذارید.   
اگر با این راه حل ها درمان نشدید. به پزشک مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ