چگونه مانند یک آرایشگر حرفه ای کرم پودر بزنیم؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۲۳۷۶ بار بازدید شده

چگونه مانند یک آرایشگر حرفه ای کرم پودر بزنیم؟
کرم پودر و راز و رمز استفاده از آن یکی از مهترین موارد برای داشتن آرایشی زیباست. حتما توجه کرده اید که وقتی یک آرایشگر خود و یا شخص دیگری را می آراید و از کرم پودر استفاده می کند،در نهایت آرایشی بسیار زیبا و تاثیرگذار می آفریند. شاید شما هم به این اندیشه اید که مگر او چه کار خاصی انجام می دهد که من نمی دهم؟ در این متن مواردی را که یک آرایشگر خبره برای کرم پودر زدن رعایت می کند با شما در میان می گذاریم، تا شما هم با انجام این نکات همیشه آرایشی زیبا داشته باشید.
قبل از هر چیز لازم است کرم پودر ها را بشناسید و با انواع آن آشنا گردید.دانستن این موارد به اندازه ی شیوه آرایش بسیار مهم است و لازم است که دقت کافی را در انتخاب کرم پودر داشته باشید.

انواع مختلف کرم پودر:

_ کرم پودر رنگي:اين کرم داراي خاصيت مرطوب کنندگي و همينطور حاوی دانه هاي رنگي هستند که موجب تغيير رنگ پوست مي گردد. این کرم ها براي بانوان جوان با پوست صاف مناسب است.
_ فون مايع: اين نوع رايج ترين نوع کرم پودر مي باشد. به انواع چرب و بدون چربی تقسیم می شود. از نوع بدون چربي آن براي پوستهاي چرب استفاده مي شود. نوع دیگر آن براي کساني که پوست نرمال و خشک دارند بسيار مناسب است.
_ پنکک: پنککها کرمهایی پودری هستند و معمولا به دو صورت چرب و خشک تولید می شوند. نسبت به انواع دیگر قدرت پوشانندگی بهتری دارند. برای مصرف این پنکک ها باید از اسفنج استفاده کرد.

  چگونه مانند یک آرایشگر حرفه ای از کرم پودر استفاده کنید؟

اولین مرحله انتخاب رنگ مناسب با پوست تان است. برای این کار موقع خرید کرم یا در وقت مناسب دیگری کرم پودر را روی پوست تان در طول روز (زیر نور آفتاب) امتحان کنید. اگر آثار  کرم بدون اینکه آن را زیاد روی پوست بکشید، ناپدید شد، رنگ آن کرم انتخاب خوبی برای شماست.
قبل از شروع حتما از مرطوب کننده استفاده کنید. بعد از استفاده از مرطوب کننده 5 دقیقه صبر کنید تا کاملا جذب پوست شود و پوست آماده شود.
در مرحله بعد اگر پوشش کم می خواهید کرم را با انگشت روی پوست پخش کنید. اگر می خواهید به پوست پوشش بیشتری بدهید از کرم پودر از اسفنج و پد استفاده کنید. پخش کرم پودر را از وسط صورت شورع کنید و به تدریج به سمت اطراف بروید، کرم را پخش کنید.
بعد از این کار نوبت به استفاده از کانسیلر است.  زمینه ای با کرم پودر صورت را پوشانده اید مانع چروک شدن کانسیلر می شود. حلقه های تیره زیر چشم را با استفاده از برس کوچکی که نوک تیزی دارد بپوشانید.
در انتها برای درخشندگی پوست تان از پودر های درخشنده استفاده کنید. این پودر ها نور را منعکس کرده و زیبایی شما را دوچندان می کنند.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ