چگونه میخچه پا را درمان کنید؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۴۶۱ بار بازدید شده

چگونه میخچه پا را درمان کنید؟
یکی از مشکلات ناحیه پا، که می تواند دردناک باشد، میخچه  است. مطمئنا هیچ کس دوست ندارد، با یک میخچه ی دردناک در خیابان راه برود و کارهای روزمره اش انجام دهد. گاهی وقتها حتی وقتی در خانه هستید، پایتان به جایی برخورد می کند هم، درد میخچه برایتان مشکل ساز می شود. این مشکل بسیار رایج است و تقریبا  هر کسی یک بار در طول عمر خود به آن دچار می شود.

تفاوت پینه و میخچه در چیست؟

پینه و میخچه هر دو پوستهای مرده ای هستند، که در روی سطح پا به وجود می آیند. اکثرا میخچه ها دردناکند،  کوچکتر و  متمرکزتر از  پینه ها هستند.

دلایل ایجاد میخچه و پینه

مهمترین دلیل به وجود آمدن این معضل، وارد آمدن فشار زیاد به یک نقطه از پا است. به خاطر سایش های متوالی پوست سعی می کند از خود محافظت بکند و لایه های پوست ضخیم تر می شوند.  از جمله دلایل دیگر ایجاد این مشکل می توان:
داشتن کف پای صاف
پوشیدن کفش تنگ
پیاده روی طولانی
حرکات ورزشی خاص
را برشمرد.

میخچه و پینه پا را چگونه باید درمان کرد؟

یکی از مهمترین کارهایی درمان میخچه و پینه پا باید انجام دهید، پوشیدن کفش راحت است. کفشی که تنگ نباشد و نکات طبی در ساختن آن راعایت شده باشد.
سنگ پا یکی از راه درمانی قدیمی و شناخته شده است. برای آن دوبار در هفته موقع استحمام از سنگ پا استفاده کنید.
اگر پوست پای سالمی بدون سوختگی و جراحت دارید و بیماری دیابت مبتلا نیستید، از نرم کننده های حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کنید. مواد حاوی اسید به خاطر خاصیت اسیدی شان، میخچه را می خورند و از بین می برد. چسب های مخصوص درمان برای میخچه با استفاده ازاین خاصیت را ار داروخانه ها می توانید تهیه کنید.
در بعضی موارد اگر میخچه بزرگ و بدخیم باشد، درمان دارویی  علائم را از بین می برد، اما درمان کامل صورت نمی گیرد. برای درمان این میخچه ها به پزشک مراجعه کنید، تا قسمت مرکزی و هسته آن را بیرون بیاورند.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ