چین و چروک صورت از چه سنی آغاز می شود؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۱۸۵ بار بازدید شده

چین و چروک صورت از چه سنی آغاز می شود؟
یکی از نگرانی های همیشگی، چین و چروک شدن صورت و پوست، بالا رفتن سن است. افرادی که گذر زمان بر روی چهره شان تاثیر نمی گذارد، بسیار اندک هستند. در اکثر افراد این طور نیست و آثار افزایش سن، در ظاهرشان نمایان می شود. جالب است بدانید که صورت، حالتی را میگیرد که خود فرد، بیشتر به آن می بخشد.
مثلا اگر شما همیشه لبخند به لب داشته باشد، بعد از سپری شدن مدتی، جای چین های لبخند روی صورت تان می ماند، و یا اگر  اخم کردن عادت دائمی تان باشد، قبل از اینکه متوجه شوید، جای چین اخم را روی پیشانی خود می گذارید.
با اینکه ایجاد چین و چروک بر  روی پوست را نمی توان محدود به زمان مشخصی کرد. اما به طور معمول، چین ها از سن 25 سالگی شروع می شوند. اکثرا کم عمق و سطحی هستند. در این مرحله با آب رسانی و مراقبت ، برطرف می گردند. اگر به چین های سطحی صورت تان، توجه نکنید، عمیق تر شده، تاثیر آنها بر روی زیبایی، از سن 35 سالگی پدیدار می شود.
وقتی به 45 سالگی برسید، خط های ریز و درشت به سرعت روی پوست شکل می گیرند. اگر به خوبی از پوست مراقبت کرده باشید، در این سن از موهبت پوستی جوان و شاداب بهره مند می شوید، که می توانید به آن افتخار کنید.
شیوه مراقبت از پوست، بیشتر از هر چیز، به نوع آن بستگی دارد. پس بهتر است از نوع پوست خود بیشتر بدانید، و از خصوصیات آن، آگاهی داشته باشید. در کنار این امر، سبک زندگی درست، به همراه مصرف محصولات مناسب، که حاوی آنتی اکسیدان و رطوبت رسان باشد، شما را در رسیدن به پوستی جوان و شاداب، یاری می رساند.
برای داشتن زندگی سالم از کشیدن سیگار، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، تغذیه نامناسب، خواب ناکافی دوری کنید. این موارد علل پیری و ایجاد چین و چروک صورت در بسیاری از افراد است.
 

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ