کبودی های دوران بارداری را جدی بگیرید!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۲۴۸۶۰ بار بازدید شده

کبودی های دوران بارداری را جدی بگیرید!
به دلیل تغییرات زیادی که در بدن در دوران بارداری به وجود می آید، ظاهر مادران دستخوش تغییر می شود. این تغییرها گاهی به حدی زیاد برای افراد مختلف دیده شده اند که دیگر برای دوران بارداری معمولی و عادی به نظر می رسند. اما بعضی از این تغییرات این طور نیستند و بلکه به منزله یک هشدار محسوب شده و مادران در مورد آنها باید آگاهی بیشتری داشته باشند.
گاهی برای زنان باردار پیش می آید، بعضی از نقاط بدنشان به طور ناگهانی کبود می شود. موضوع عجیب این است که هیچ برخورد و یا صدمه ای را که باعث بروز این مشکل شود، به یاد ندارند. این موضوع باعث نگرانی آنها می گردد چرا که هیچ علتی را نمی توانند برای این کبودی ها بیابند.
در واقع این عارضه به خاطر تغییرات بدن در دوران بارداری به وجود می آید. در این دوران خون رقیق شده و غلظت آن کم می شود. وقتی نسبت حجم پلاکت (یکی از اجزای تشکیل دهنده خون) به نسبت کل خون کاهش پیدا کند، خون مردگی هایی در سطح بدن ایجاد می شود که به شکل کبودی نشان داده می شود. توجه کنید که اگر تعداد کبودی ها از یک عدد بیشتر باشد،حتما نیاز است که درباره آن با پزشک مشورت کنید.
یکی از مواردی احتیاج به توجه دارد، کبودی های بزرگی هستند که در اثر حادثه ای کوچک به وجود می آیند، در صورتی که مادران باردار با چنین مشکلی روبرو شدند، به خصوص اگر این کبودی به همراه خونریزی از بینی باشد. باید حتما این موارد را به پزشک اطلاع دهند. 

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ