کم خونی و تاثیر آن بر ریزش مو

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۲۹۲۳ بار بازدید شده

کم خونی و تاثیر آن بر ریزش مو
سالهاست که تاثیر کم خونی بر روی پوست و مو به اثبات رسیده است. اگر هر روز، مشت مشت، مو هایتان می ریزد، بهتر است این احتمال را هم در نظر بگیرید، که شاید دچار کمبود خون شده اید.
به طور کلی علایم کمخونی در فرد، شامل:
سرگیجه، سردرد، بی اشتهایی، سردی انگشتان دست و پا، تنگی نفس، احساس افسردگی، نداشتن تمرکز، علاقه به خوردن خاک و مواد غیر خوردنی، یبوست ، خستگی و بی حالی مستمر، رنگ پریدگی صورت است. اگر این علایم را در خود می بینید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید که آزمایش خون، برایتان بنویسد. به هیچ عنوان به سراغ درمان های خودسرانه نروید.
اکثرا در میان کسانی که ریزش مو دارند، رایج ترین دلیل، کمخونی و کمبود مواد مورد نیاز، پوست و مو است. خون در حالت عادی حاوی اکسیژن و مواد مغذی است، که با رساندن این مواد به ریشه مو، آن را سالم نگه می دارد و باعث رشدشان می شود. حال اگر مواد مورد نیاز به ریشه مو نرسد، چه اتفاقی می افتد؟ معلوم است که ریشه مو ضعیف می شود، و ما دچار ریزش مو می شویم. 
 حتما می خواهید بدانید، چه موادی در خون هستند که کاهش آنها، تاثیر مستقیم بر مو و پوست دارد؟
این مواد شامل
ویتامین E
ویتامین c
ویتامین B6
ویتامین B12
فولیک اسید
آهن
 هستند که کمبود آنها می تواند باعث ریزش مو بشود.
گاهی کم خونی ناشی از ازدیاد مس می تواند، به خاطر تاثیر منفی آن بر روی متابولیزم آهن، ممکن است با فقر آهن اشتباه گرفته شود. بهترین کار برای تشخیص کمبود خون، آزمایش CBC است. تا علت ریزش موی خود را به درستی بیابید و به دنبال راه درمان باشید.
قطعا کم خونی هم مانند موارد دیگر قابل درمان و یا کنترل است که با تغذیه مناسب و مراجعه به پزشک و تجویز محلول های مفید می تواند باعث جلوگیری از ریزش مجدد موهای تان شود.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ