از لک های پوستی چه می دانید؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۳۹۹ بار بازدید شده

 از لک های پوستی چه می دانید؟
زدن جوش در صورت، خودش دردسر بزرگی است، چه برسد به لک های حاصل از آن، که برای مدت طولانی روی پوست باقی می مانند. خیلی از افراد، مجبورند، برای پنهان کردنشان، از پوشاننده ها و کرم های آرایشی کمک بگیرند. چرا که تاثیر خیلی بدی بر روی زیبایی دارند. هر کسی دوست دارد، هر چه سریع تر، از شر این جوش ها خلاص شود.
جای جوش یا همان جوشگاه ها به چهار نوع تقسیم می شوند. لک قرمز، لک تیره، فرورفتگی در پوست و برجستگی روی پوست. گاهی پیش می آید، یک فرد، روی سطح پوستش، بیشتر از یک نوع لک داشته باشد، اما هر نوع جوشگاه روشی خاص خود را، برای درمان و از بین بردن دارد.
ـ لک قرمز:
لکه های قرمز اکثرا کوچکند و بعد از شش ماه خود به خود برطرف می شوند، اما اگر مقاوم بودند، با لیزر PDL درمان می شوند.
توجه کنید که قبل از درمان با لیزر، جوش ها کاملا از بین رفته باشند.
ـ لکه های تیره:
این نوع لک از بین انواع دیگر، شایع تر است. برای جلوگیری از ایجاد لک قهوه ای از دستکاری جوش، جدا خودداری کنید. برای درمان از کرم های لایه بردار استفاده کنید، مصرف این کرم ها قطعا این لکه ها را برطرف می کند.

مقالات مرتبط را هم بخوانید:
ـ چند راه ساده برای جلوگیری از لک های پوستی
ـ دانه های سر سیاه روی بینی را از بین ببرید (بخش اول)
- تاریخ انقضای لوازم آرایشی را جدی بگیرید

ـ فرو رفتگی سطح پوست:
تعداد کمی از افراد، از نظر ژنتیکی آمادگی این را دارند، که بعد از ابتلا به جوش، دچار فرورفتگی سطح پوست شوند. مصرف آکوتان، درمان خوبی برای این مشکل است. این دارو، جوش ها را به طور کامل درمان و  از به وجود آمدن فرورفتگی سطح پوست هم جلوگیری می کند.
انواع لک پوست, درمان لک پوست

ـ برجستگی سطح پوست:
میزان شیوع این عارضه از بقیه موارد کمتر است. اگر برجستگی ها به شکل برجستگی های ریز روی چانه و بینی باشد، به راحتی با لیزر CO2 درمان می شوند.  اگر به شکل زائده گوشتی در ناحبه کمر، پشت و سینه باشد، تزریق آمپول کورتون، همراه لیزر PDL راه درمان آن است.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ