از لک های پوستی چه می دانید؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:
ارسال به دوستان پرینت ۱۷۹۱ بار بازدید شده

 از لک های پوستی چه می دانید؟
ایجاد جوش روی صورت، خودش دردسر بزرگی است، چه برسد به لک هایی که بعد از آن باقی می مانند. خیلی از افراد، مجبورند، برای پنهان کردنشان، از پوشاننده ها مانند کرم پودر و کرم های آرایشی کمک بگیرند. چرا که تاثیر خیلی بدی بر روی زیبایی دارند. هر کسی دوست دارد، هر چه سریع تر، از شر این جوش ها خلاص شود.
جای جوش یا همان جوشگاه ها به چهار نوع تقسیم می شوند. لک قرمز، لک تیره، فرو رفتگی در پوست و برجستگی روی پوست. گاهی پیش می آید، یک فرد روی سطح پوستش، بیشتر از یک نوع لک داشته باشد، اما هر نوع جوشگاه روشی خاص خود را، برای درمان و از بین بردن دارد.
ـ لک قرمز:
لکه های قرمز اکثرا کوچکند و بعد از شش ماه خود به خود برطرف می شوند، اما اگر مقاوم بودند، با لیزر PDL درمان می شوند.
توجه کنید که قبل از درمان با لیزر، جوش ها کاملا از بین رفته باشند.
ـ لکه های تیره:
این نوع لک از بین انواع دیگر، شایع تر است. برای جلوگیری از ایجاد لک قهوه ای از دستکاری جوش، جدا خودداری کنید. برای درمان از صابون ضد لک و یا بهترین کرم ضد لک استفاده کنید، مصرف این کرم ها قطعا این لکه ها را بر طرف می کند.

ـ فرو رفتگی سطح پوست:
تعداد کمی از افراد، از نظر ژنتیکی آمادگی این را دارند، که بعد از ابتلا به جوش، دچار فرورفتگی سطح پوست شوند. مصرف آکوتان، درمان خوبی برای این مشکل است. این دارو، جوش ها را به طور کامل درمان و از به وجود آمدن فرو رفتگی سطح پوست هم جلوگیری می کند.

انواع لک پوست, درمان لک پوست

ـ برجستگی سطح پوست:
میزان شیوع این عارضه از بقیه موارد کمتر است. اگر برجستگی ها به شکل برجستگی های ریز روی چانه و بینی باشد، به راحتی با لیزر CO2 درمان می شوند.اگر به شکل زائده گوشتی در ناحبه کمر، پشت و سینه باشد، تزریق آمپول کورتون، همراه لیزر PDL راه درمان آن است.

مطالب مرتبط

پر بازدید مقالات

ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
* متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
وبلاگ